Dwie wygrane, dwie porażki

Dwie wygrane, dwie porażki - Zdjęcie główne

W 20. kolejce leszczyńskiej klasy okręgowej po trzy punkty zdobyły Lew Pogorzela i Zjednoczeni Pudliszki. Martwi coraz bardziej dyspozycja Wisły Borek Wielkopolski, która poniosła drugą z rzędu porażkę. Punktów nie zdobył też Piast Poniec.

Do ośmiu punktów wzrosła strata Wisły Borek Wielkopolski do lidera leszczyńskiej klasy okręgowej. Występująca bez kilku podstawowych zawodników Wisła przegrała na wyjeździe z Brenewią Wijewo 1 : 2. Jest to druga z rzędu porażka zespołu Tomasza Gawrońskiego. Również 41 punktów w swoim dorobku ma Lew Pogorzela. Zespół prowadzony przez Michała Roszaka wygrał z Tęczą-Osa Osieczna 2 : 1. Do wygranej gości poprowadził Mateusz Kubiak, który zdobył w tym spotkaniu dwie bramki. Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznał Piast Poniec. Grom Czacz pokonał zespół Leszka Krzyżostaniaka 2 : 1. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie różnicą dwóch goli. Piast "złapał kontakt" w 49. minucie, jednak mimo okazji nie zdołał doprowadzić do remisu. O utrzymanie w klasie okręgowej walczą Zjednoczeni Pudliszki. Drużyna Dariusza Olejniczaka przerwała w sobotę serię trzech porażek z rzędu. Zjednoczeni pokonali na własnym boisku Sokoła Wroniawy 2 : 0. Gole zdobył Daniel Paszek.

Tęcza-Osa Osieczna – Lew Pogorzela 1 : 2 (0 : 0)
0 : 1 – Mateusz Kubiak (62’)
1 : 1 – (78’)
1 : 2 – Mateusz Kubiak – z rzutu karnego (84’)
Lew: Szuba – Mierzwicki, Kubiak, Wielebiński, Wawrocki, Niedźwiedź, Ptak, Krystkowiak, Ziembiński, Marszałek, Manuszak (65’ Cichy)

Zjednoczeni Pudliszki – Sokół Wroniawy 2 : 0 (1 : 0)
1 : 0 – Daniel Paszek (20’)
2 : 0 – Daniel Paszek – z rzutu karnego (50’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, P. Bzdęga, Głoskiewicz, Biderman, Wolsztyniak (60’ Płoszajczak), Pajkert (80’ Organiszczak), Baranowski, Danielczak, Paszek (86’ J. Pazoła), Jerszyński (78’ Bukowski)