Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dyrektorzy w większości są zadowoleni

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    11.07.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Fajczyk/arch. portalu

Uczniowie otrzymali wyniki egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów. W tym roku wydają się być one wyjątkowo ważne, bo do liceów pójdzie podwójny rocznik i zdobycie miejsca w wymarzonej szkole może być trudniejsze.

 

Okazuje się, że w Wielkopolsce uczniowie wypadli nieco gorzej niż ich koledzy w całym kraju. Dyrektorzy szkół z terenu powiatu gostyńskiego wydają się być jednak usatysfakcjonowani.

- Jestem bardzo zadowolona z wyników, jakie osiągnęli na egzaminie zarówno ósmoklasiści, jak i gimnazjaliści. Z większości przedmiotów średni wynik uczniów naszej szkoły jest wyższy od średniej powiatu i gminy, co daje powód do satysfakcji – mówi Danuta Piasecka, dyrektor SP w Piaskach.

Katarzyna Smektała, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu podziela opinię.

- Wszyscy podchodziliśmy do tego egzaminu z dużą troską, bowiem po wielu latach szkołę opuszczali na nowo ósmoklasiści, którzy zdawali egzamin w nowej formule. Warte podkreślenia jest to, że dwoje uczniów z matematyki i języka polskiego osiągnęło maksymalną ilość, punktów czyli 100% - mówi K. Smektała.

Ryszard Godziewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Poniecu nie potrafi ocenić, czy zdobyte przez jego uczniów wyniki, zagwarantują im miejsce w wymarzonej szkole, ale szczerze im tego życzy.

- Słyszeliśmy, że ten egzamin był dla młodzieży szczególnie trudny, ale wiem, że ci uczniowie, którym zależało, od pierwszego dnia egzaminu dołożyli wszelkich starań, aby osiągnąć wyniki lepsze od statystycznych i dostać się do szkoły pierwszego wyboru - mówi dyrektor R. Godziewski.

Mniej zadowolony jest Józef Gerowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyniu. 

- We wszystkich częściach egzaminu gimnazjalnego wyniki są niżej średniej. Egzamin ósmoklasisty również wypadł słabo. 10% uczniów to byli repetenci [uczniowie powtarzający rok - przyp. red.]. Wszyscy ósmoklasiści przyszli do nas z innych szkół na dwa lub jeden rok - zauważa. 

Prezentujemy wyniki z wybranych szkół z terenu powiatu gostyńskiego. Komentarze dyrektorów znajdziecie w bieżącym Życiu Gostynia. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!