Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 14-20 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dyskusyjne nasadzenia [sonda]

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    9.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
W pierwszym kwartale tego roku przy drogach powiatowych wycięto blisko tysiąc drzew.W pierwszym kwartale tego roku przy drogach powiatowych wycięto blisko tysiąc drzew. fot. A. Twardowska/arch. portalu

55 sztuk drzewek miododajnych posadzono przy drogach powiatowych w gminie Pogorzela, a w gminie Piaski - 95 sztuk. Zakup współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. - Nasadziliśmy „dyskusyjnie” lipy w Elżbietkowie oraz na ul. Boreckiej w Pogorzeli. Zapewniano nas, że nie uszkodzą ani ścieżki rowerowej ani chodników tam się znajdujących – mówił radny powiatowy Szymon Jakubowski na ostatniej sesji rady w Pogorzeli.

 

Radny Jan Idkowski potwierdził, że temat jest dosyć dyskusyjny. - Mieszkańcy twierdzą, że przysparzacie im pracy na jesień, liści będzie sporo – mówił. Radny Jakubowski odpowiedział, że nie są to przypadkowe nasadzenia. W pierwszym kwartale tego roku przy drogach powiatowych wycięto blisko tysiąc drzew. - Zadeklarowaliśmy, że będziemy sadzić nowe. To pokłosie tych wyciętych. Drzewa są potrzebne i myślę, że złość mieszkańców minie – stwierdził Szymon Jakubowski. Burmistrz Piotr Curyk przyznał, że i jemu „się dostało” za nasadzenia w gminie, jednak z każdego nowego drzewa się cieszy. - Fajnie, że są to lipy. Pszczelarze się ucieszą – podsumował.

Komentarza nie odmówiła sobie również radna z Elżbietkowa. - Nie chciałam tego tematu zaczynać, ale nie pozwoli mi na to moje sumienie. Nigdy nie byłam przeciwko temu, aby gdziekolwiek były drzewa. Niech sobie będą, tylko... czy powiat wie, że będzie miał w przyszłości dużo pieniędzy? Bo niestety, jeżeli sadzicie drzewa, to musicie je utrzymywać – stwierdziła Maria Pazoła wspominając o częstych prośbach mieszkańców o wycinanie drzew przy drogach. Radny powiatowy wyjaśnił, że te rodzaje lipy nie powinny rosnąć, wchodzić w pas drogi i być uciążliwe.

Czytaj także: o wspólnym śpiewaniu hymnu na pogorzelskim rynku. 

Co myślicie o tym temacie?

Nowe nasadzenia są dobrym pomysłem? 

ankieta dodana 08.11.2019, ilość wszystkich głosów: 336
Tak
95%
Nie
5%
Nie mam zdania
0%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Janek
3 miesiące temu ocena: 100%  12
Na drodze Pępowo Bodzewo są prześwity między drzewami,tam Trzeba dosadzić Jeszce żeby było Ładnie... Przy drodze sądzić? Kto to widział.. GŁYPKI..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
3 miesiące temu ocena: 100%  11
Dobrze, że tego Szymona na senatora nie wybrali. Jak można sadzić drzewa przy drogach? Co za kretynizm?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RG
3 miesiące temu ocena: 60%  10
Powiat należy pochwalić za wykoszone rowy i pobocza ,usunięte krzaki,ale ten pomysł z drzewami przy drodze mi się nie podoba i jeśli chodzi o bezpieczeństwo jest to problematyczne-my posiadamy szosy na wozy konne a nie na takie pojazdy jak teraz występują.A TEGO MIODU OD TYCH PSZCZÓŁ TO JA BYM RACZEJ NIE JADŁ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AS
3 miesiące temu ocena: 50%  9
Przy drodze to głupota. Potem: zabici, ranni, ubezpieczenia, koszty... Wydzielić jedno pole trochę dalej od drogi i te wszystkie drzewa tam zasadzić. Tlenu będzie tyle samo, a ile osób mniej zginie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
3 miesiące temu 8
Tym "ynteligentom" w urzędzie nie przyjdzie to do głowy. Szczególnie Szymonowi. Niech idzie dalej ryby łowić i wrzucać na fejsa, a nie propagować sadzenie drzew przy jezdniach!
~ Ktoś tam
3 miesiące temu ocena: 63%  7
Drzewa przy drodze ? Co chodzi w skład drogi- jezdnia, pobocze ,rów , droga dla pieszych i droga rowerowa . Jak chcecie ,żeby było ładnie to na rowach kwiaty sądzić. Bo później po tym jak widzę jak ludzie jeżdżą i ile zwierząt chodzi po drogach będziecie na nich krzyże wieszać. Jak chcecie sadzic drzewa to w takim miejscu żeby nie zagrazaly życiu człowieka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ROKO
3 miesiące temu ocena: 83%  6
Kochani drogi służą do przemieszczania zwłaszcza powiatowe , a drzewa powinny rosnąć tam gdzie nie przeszkadzają w korzystaniu z nich/prosze przejechac przez Siedmiorogów i wyminąć sie z ciągnikiem albo w Pogorzeli jechać gostyńska jak jest wiatr i lecą kasztany i konary/ ,jest tyle miejsca na zieleń że akurat przy drogach z drzewami to mam pewne wątpliwości,choć wokół domu mam ich dużo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ekolog
3 miesiące temu ocena: 71%  5
Głupota ludzka! Jak można narzekać na liście? Drzewa dają tlen, życie, zieleń uspokaja, jest pięknie. Ludzie, ogarnijcie się! Chcecie żyć na betonowej pustyni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
3 miesiące temu ocena: 57%  4
Dokładnie, będzie na czym krzyże wieszać w przyszłości.
~ 111
3 miesiące temu ocena: 73%  3
sadzic jak najwiecej drzewa to zycie no i pieknie jest mieszkac w zielonej miejscowosci,lliscie to nie problem ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywny
3 miesiące temu ocena: 70%  2
Jak zwykle problem bo drzewa posadzili i liście spadną. .... a z tlenu Państwo nie korzystacie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
3 miesiące temu 1
Obiektywny, jak Ci się dziecko o te drzewa zabije to będziesz obiektywny. Drzewa sadzić w lesie a nie przy drogach!