Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Dzieci miały okazję usłyszeć na żywo muzykę wiejską

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    5.12.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Projekt realizowany był na terenie przedszkoli i szkół z terenu powiatu gostyńskiegoProjekt realizowany był na terenie przedszkoli i szkół z terenu powiatu gostyńskiego fot. Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań

Na Biskupiźnie oraz Ziemi Kaliskiej - dwóch mikroregionach Wielkopolski odbywały się w listopadzie spotkania z muzyką i kulturą tradycyjną, skierowane do dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Jest to cykl interaktywnych koncertów edukacyjnych, w trakcie których dzieci poznają zwyczaje, tradycje, muzykę i tańce stron, z których pochodzą. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projekt pod nazwą „Moje tradycje - moje korzenie”, realizowany jest przez Stowarzyszenie Dom Tańca Poznań.

R E K L A M A

Partnerami programu dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska” są: Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic, kapela Przodki oraz firma Mozaika. Szacowana liczba odbiorców projektu to ponad 1200 dzieci i około 70 nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

– Dzięki zaproszeniu do współpracy muzyków, zajmujących się na co dzień tradycjami naszego regionu, dzieci mają okazję usłyszeć na żywo muzykę wiejską, będącą niematerialnym dziedzictwem kulturowym wspomnianych subregionów Wielkopolski – tłumaczy Joanna Szaflik ze Stowarzyszenia Dom Tańca Poznań.

Dzieci otrzymują również materiały dydaktyczne w formie specjalnie zaprojektowanych kart, umożliwiających stworzenie postaci w strojach tradycyjnych. W spotkaniach uczestniczą nie tylko muzykanci, ale również lokalni depozytariusze tradycji, co wspiera międzypokoleniowy przekaz. Interaktywna formuła koncertów odpowiada potrzebom najmłodszych odbiorców, a tym samym umożliwia im zdobywanie wiedzy o tradycjach swojego regionu w sposób atrakcyjny i aktywny.

Kiedy zacznie działać pokój zagadek?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
R E K L A M A
R E K L A M A