Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Dzieciątko zabrało berło Trzem Królom

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    6.01.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Orszak Trzech KróliKrobia. Orszak Trzech Króli fot. Bogdan Bujak

Próżno było wypatrywać końca Orszaku Trzech Króli w Krobi - tak licznie mieszkańcy pojawili się na religijnym wydarzeniu, które dzisiaj po raz kolejny miało miejsce w wielu miejscach na całym świecie.

R E K L A M A

– Jest nas na pewno więcej niż dwa tysiące, bo tyle było koron a nie wszyscy się załapali. 644 orszaki idą dzisiaj w Polsce. Szesnaście orszaków w świecie: w Wielkiej Brytanii, w Afryce, Austrii, Niemczech, Hiszpanii i w Krobi – padły ze sceny słowa organizatorów krobskiej edycji Orszaku Trzech Króli.

Idąc ulicami miasta: Rynek, Powstańców Wielkopolskich, przez „Heimat” oraz Adama Mickiewicza, aż do placu targowego, co rusz z ust uczestników padały słowa m.in.: „Wyznajemy Boga w Tobie”. Tu i ówdzie latały tabuny diabłów (kuszące zebranych: „Chodźcie, chodźcie do piekła, tam jest ciepło”), które przepędzić starały się zastępy aniołów.

Na targowisku z kolei Trzej Królowie, którzy dotychczas poruszali się wozem weszli na scenę, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus i tradycyjnie złożyć swe dary. Towarzyszył im śpiew m.in. dzieci z Przedszkola „Pod Świerkami” w Krobi.

Więcej dowiesz się z najbliższego wydania „Życia Gostynia”.

Obejrzyj także zdjęcia z Orszaków w: PępowiePogorzeliGostyniu i Borku Wielkopolskim

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
    R E K L A M A