Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dzięki nagrodzie odświeżą szkolne toalety

› Społeczeństwo ponad rok temu    14.12.2018
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. szkoły

Piątka to szczęśliwa liczba dla Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. W piątej edycji programu edukacyjno-społecznego „Wzorowa łazienka”, pogorzelska podstawówka zajęła piąte miejsce, zdobywając nagrodę w wysokości pięciu tysięcy złotych z przeznaczeniem na odświeżenie szkolnych toalet.

 

Celem konkursu była poprawa warunków sanitarnych w polskich szkołach podstawowych i umożliwienie uczniom dostępu do czystych, higienicznych szkolnych łazienek, edukacja i popularyzacja wiedzy z zakresu higieny oraz promocja środków czystości marki Domestos.

W tegorocznej jesiennej edycji programu wzięło udział aż 860 placówek oświatowych z całej Polski. Nagrodą dla zwycięskiej szkoły był generalny remont szkolnych toalet o wartości 30 000 zł. Kolejne 4 szkoły - a wśród nich Szkoła Podstawowa w Pogorzeli - otrzymało nagrody II stopnia o wartości 5 000 zł na odświeżenie szkolnych toalet. Następnych 100 szkół wyróżnionych zostało zestawami produktów marki Domestos do utrzymywania czystości w szkolnych łazienkach.

Organizatorki akcji: Dorota Dymarska - nauczyciel świetlicy, Dobrochna Błażejczak - nauczyciel bibliotekarz oraz Izabela Maćkowiak - pielęgniarka szkolna postanowiły, przy wsparciu producenta środków służących do utrzymywania czystości w toaletach, podjąć w swojej szkole działania o charakterze edukacyjnym.

Dzięki nauczycielce plastyki, Karolinie Kapale, powstała natomiast galeria prac plastycznych uczniów, odzwierciedlających hasło ,,Wzorowa łazienka’’. To właśnie na tę galerię należało oddawać tzw. „głosy standardowe” w programie za pomocą poczty elektronicznej.

Grając codziennie przez 30 minut w grę edukacyjną ,,Wzorowa łazienka’’, dostępną w aplikacji mobilnej na telefony komórkowe i tablety, w ciągu 30 minut można było z kolei bez problemu zdobyć nawet 37 punktów dla szkoły.
Trzeci sposób pozyskiwania głosów w programie polegał na rejestrowaniu paragonów potwierdzających zakup produktów marki Domestos. 1 ,,głos z paragonem’’ miał wartość 20 głosów standardowych.

Wyniki opublikowane zostały w dniu 7 grudnia. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza zdobyła 84 251 głosów. - Do osiągnięcia tak znakomitego rezultatu w sposób szczególny przyczynili się uczniowie klasy Va, którzy - mobilizowani przez wychowawczynię Elżbietę Talmę - wykazali się nieprzeciętną aktywnością i wyjątkowym zaangażowaniem podczas trwającego dwa miesiące głosowania – mówią koordynatorki szkolnych działań. Piątoklasiści za swój wkład otrzymali nagrodę niespodziankę.

Organizatorki akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wsparły ich inicjatywę, przyczyniając się do ogólnopolskiego sukcesu szkoły.

Czytaj także o sukcesie młodych firm. Jaskółki biznesu rozdane. 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xd
ponad rok temu ocena: 100%  4
Ta szkoła to cały dramat a nie. xd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ babcia
ponad rok temu ocena: 20%  3
Co by nie zrobić - żle.Ale złych jęzorów nigdy nie brakuje.Najlepiej siedzieć i nic nie robić, wtedy nie ma powodu do hejtu.Oj, oj, nieładnie, nieładnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
ponad rok temu ocena: 91%  2
Z tego co mi wiadomo, moim koleżankom nie rozchodziło się o ,,poprawę warunków sanitarnych'' i inne górnolotne cele, edukacyjne ani żadne inne itp., tylko o lustra w toaletach, żeby sobie mogły robić mejkapy i poprawiać urodę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz
ponad rok temu ocena: 69%  1
Odświeżą? To one te toalety są nieświeże?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji