Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Eleni była bardzo wzruszona, a publiczność zaskoczona

› Kultura i Rozrywka› Relacje ponad rok temu    9.01.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 11 / 100%
A A A
Gostyń. Koncert Eleni w bazylice na Świętej GórzeGostyń. Koncert Eleni w bazylice na Świętej Górze fot. A. Fajczyk/fotomontaż

Niesamowite chwile przeżyli ci, którzy wybrali się dziś po południu do bazyliki na Świętej Górze. Z koncertem kolęd pt. „Maleńka przyszła miłość” wystąpiła tam znana polska wokalistka Eleni. Na scenie, ustawionej wewnątrz kościoła towarzyszyli jej artyści z Chóru Zaczarowana Melodia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu, którym dyrygowała Ewa Kuśnierek oraz Świętogórski Kwartet Smyczkowy.

Publiczność dopisała, oj tak! Osoby, które przyszły na występ Eleni punktualnie, musiały długo czekać przed drzwiami bazyliki, zanim wejdą do środka. Widzowie (nie tylko z Gostynia) gromadzili się w kościele już godzinę przed koncertem. Było ich mnóstwo. Wśród publiczności, w kościelnych ławkach zasiedli między innymi senator RP Marian Poślednik, poseł Jan Dziedziczak, specjalnie na koncert z dalekiej Boliwii przyleciał też ks. Wojciech Grzymisławski, misjonarz pochodzący z Gostynia. Organizatorzy, obok sceny przygotowali żywą szopkę bożonarodzeniową - w członków Świętej Rodziny oraz towarzyszące im przy żłóbku zwierzęta i inne postaci wcielili się uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Eleni wraz z chórem dzieci i młodzieży zaśpiewali znane polskie kolędy oraz pastorałki. Publiczność usłyszała też grecką kolędę.

A niespodzianki były dwie. O jednej i drugiej obecni dziś po południu w bazylice na Świętej Górze dowiedzieli się podczas finalnych występów. Kiedy artyści kończyli śpiewać kolędę „Cicha noc”, zza pleców chórzystów coś wystrzeliło. Było to konfetti w postaci złotych gwiazdek, które znakomicie pasowało do strojów kolędujących z Eleni uczniów. Konfetti wypuścili przyjaciele chórzystów i organizatorów.

Druga niespodzianka bardzo wzruszyła polską wokalistkę. Po otrzymaniu bukietu kwiatów, gdy chciała już żegnać się z publicznością, prowadzący koncert ks. Jakub Przybylski zapowiedział, aby jeszcze pozostała na scenie, gdyż chór Zaczarowana Melodia przygotował dla niej prezent. - Ja sam nawet nie wiem, co to jest. Nic nie powiedzieli, naprawdę - przekonywał ks. Przybylski z klasztoru filipinów.

I wtedy w bazylice zabrzmiała znana piosenka Eleni pt. „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, w wykonaniu dzieci z chóru. Artystka była mile zaskoczona. Wzruszona sama włączyła się do śpiewania. Publiczności koncert z niespodziankami bardzo się podobał, co wyraziła długimi i gromkimi brawami.

Organizatorem dzisiejszego kolędowania było Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera, pomagała im społeczność z gostyńskiej "piątki", a gospodarzami byli księża filipini z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri.

Przeczytaj, dlaczego w Gostyniu nie zobaczymy już Strefy Militarnej?

Co z bezdomnym, który pojawił się w mieście?

+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Franek
  ponad rok temu 6
  Bardzo dużo miejsc siedzących. Na pasterce też można by było zrobić tyle miejsc siedzących i też przed pasterką można by ogłosić, że będą dodatkowe miejsca. Koncert udany!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ agnisia
  ponad rok temu 5
  Franerk, nie przemyslałes. Na pasterce krzesel nie moze byc. jak do komunii sw. pojdziesz wtedy? Jak sie przecisniesz?
  ~ malgosia
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  ks Wojciech Grzymysławski jest w Polsce od kilku miesięcy więc nie mógł przylecieć do Polski na występy Eleni bo był już co najmniej od jesieni ubiegłego roku widywany w Gostyniu i okolicy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ konkretnie
  ponad rok temu 3
  No to widocznie nie podawał prawdy i tyle w temacie.
  ~ nick
  ponad rok temu 2
  A ja też słyszałem, ze tak podawał prowadzący
  ~ emili
  ponad rok temu 1
  Wspaniały koncert!!!. A może następnym razem Golec Orkiestra....super!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji