Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Elżbieta Pawlak częściowo odwołana

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    4.01.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 12 / 8%
A A A

Elżbieta Pawlak nie jest już zastępcą burmistrza Borku Wlkp. Wciąż jednak pełni funkcję sekretarza gminy, chociaż od momentu rozpoczęcia pracy w boreckim ratuszu nowego włodarza, przynosi tylko zwolnienia chorobowe.

Burmistrz Marek Rożek poinformował już samorządowców o swoich decyzjach, związanych z funkcją wiceburmistrza. Na tym „stołku” w boreckim magistracie zasiadała dotychczas Elżbieta Pawlak (w 1/4 etatu). - 17 grudnia na mocy zarządzenia ze stanowiska mego zastępcy odwołałem panią Elżbietę Pawlak - powiedział na ostatniej sesji rady miejskiej. I dodał, że powołał już nową osobę na stanowisko wiceburmistrza - Jolantę Chudzińską.

Poprzedni burmistrz, oprócz funkcji zastępcy, powierzył Elżbiecie Pawlak stanowisko sekretarza (na 3/4 etatu). Poza tym pełniła obowiązki, związane z kierowniem Urzędu Stanu Cywilnego. - Elżbieta Pawlak od kilku tygodni przebywa na zwolnieniu lekarskim. Znalazłem się w sytuacji bez wyjścia. Żadnych kroków, jeśli chodzi o funkcję sekretarza podejmować nie mogę. Nie mam prawa zwolnić pracownika, który jest na zwolnieniu chorobowym. Ale urząd pracować musi - wyjaśnia Marek Rożek. Jako burmistrz ma prawo odsunąć  Elżbietę Pawlak z zastępstwa i wykorzystał to. Przyznał, że potrzebował kompetentnego pracownika, którego - jako włodarz - mógłby upoważnić do podpisywania dokumentów, wydawania ważnych decyzji samorządowych w swoim imieniu. Dlaczego na stanowisko zastępcy burmistrza i kierownika USC wyznaczył Jolantę Chudzińską? - Wiem, że  powinna to być osoba z tytułem magistra po studiach administracyjnych albo prawniczych. Takim urzędnikiem jest Jolanta Chudzińska - uzasadnia burmistrz Rożek. - Jest pracownikiem z długim stażem, doświadczona w pracy administracyjnej. Przez wiele lat pełniła w boreckim magistracie funkcję sekretarki. Przez jej ręce przechodzą wszelkiego rodzaju dokumenty (...) - dodał. Jakie plany, związane ze stanowiskiem sekretarza gminy ma Marek Rożek?. Czytaj w jutrzejszym numerze „Życia”.

+ 1 głosów: 12 (8%) 11 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ m
ponad rok temu ocena: 33%  1
czary mary zdrowie wróciło http://www.rawicz24.pl/artykul...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji