Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Fani KAT-a i Kostrzewskiego kipieli energią

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    21.02.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 5 / 100%
A A A
Gostyń. Koncert kapeli KATGostyń. Koncert kapeli KAT fot. A. Fajczyk

Na tej imprezie obowiązywał strój w kolorze czarnym. Kto chciał się poruszać, tańczył pogo. Kluczowym wezwaniem dla uczestników było słowo „szatan”, a najważniejszą cyfrą - 666. Słychać było okrzyki - z sali wołano: „Romek, Romek!” oraz „Jarocin, Jarocin!”. Nie mogło być inaczej na koncercie kultowego i najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego „Kat i Roman Kostrzwski”. Grupa powróciła z zamierzchłej przeszłości.

W Gostyniu w ciągu ostatnich kilku lat zagrały już zespoły heavymetalowe TSA i Turbo. Przyszedł czas, aby zwolennicy ciężkich dźwięków w muzyce usłyszeli grupę „Kat i Roman Kostrzewski” oraz kultowe przeboje kapeli.

Wczorajszy koncert, który odbył się w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” był pierwszym, na tegorocznej trasie koncertowej metalowej grupy. Sala ośrodka kultury wypełniona była po brzegi. Dziki i energiczny klimat imprezy tworzył się stopniowo. Przed koncertem grupy Kat wystąpiła gostyńska kapela „Fabulous” z utworami o ciężkim brzmieniu Death Brutal Metal.

Po godzinie przyszedł czas na Romana Kostrzewskiego i jego kapelę. Zagrali przede wszystkim utwory z płyty „666”. Przez ostatnich kilka lat była ona niedostępna w oficjalnej sprzedaży. A to dlatego, że latem 2014 r. Roman Kostrzewski wraz z zespołem zaszyli się w studiu, by ponownie nagrać album (pierwotnie nagrany 29 lat temu). Reedytowana płyta „666” w wersji z 2015 r. brzmi pierwotnie i dziko - żyje, kipi energią i ma w sobie magię, która - jak mogłoby się wydawać - zarezerwowana była tylko dla oryginalnych nagrań sprzed blisko trzydziestu lat. Nic dziwnego, że fani grupy Kat (zjechali się też z Poznania, Jarocina, Rawicza), kiedy usłyszeli kultowe kawałki (Noce szatana, Czarne zastępy i inne), zareagowali żywiołowo i oszaleli.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sadasd
  ponad rok temu 5
  Prezes URE ogłosi V przetarg na pozyskiwanie białych certyfikatów, świadectw efektywności energetycznej. Zobacz na białe certyfikaty Pozyskiwanie białe certyfikaty 2016 białe certyfikaty V przetarg Ostatnia szansa na pozyskanie dofinansowania. Białe certyfikaty, Ustawa o efektywności energetycznej i obowiązkowy audyt energetyczny. audyt energetyczny
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dragon666Jarocin
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  Była super zabawa .Dziekujemy Kat RK i Gostyniowi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Steve
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Niestety wprowadzacie ludzi w błąd Kat Roman Kostrzewski to nie jest Kat Kat co ma prawo do używania tej nazwy należy do Piotra Łuczyka Kat i Kat Roman Kostrzewski to zupelnie inne dwa zespoły Użycie w artykule samej nazwy Kat bez Roman Kostrzewski jest wprowadzaniem w błąd Pełen szacunek dla fanow metalu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Stefan
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Wiedziałem, że na taki koncert to jest obowiązek pójść i się nie zawiodłem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tomek
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Słowo szatan to jest chyba kluczowe dla pani radaktur
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji