Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Fasada „Jedynki” zdobyła najwyższe uznanie głosujących

› Społeczeństwo ponad rok temu    8.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 4 / 100%
A A A
Fasada gostyńskiej Fasada gostyńskiej "Jedynki" zdobyła najwyższe wyróżnienie Internautów w konkursie Fasada Roku 2018 fot. foto arch. www.fasadaroku.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu została wyróżniona w głosowaniu internetowym. W grupie budynków niemieszkalnych stanęła na czele stawki z najładniejszą fasadą w roku 2018. Plebiscyt zorganizowany został przez firmę Baumit i odbył się wśród Internautów, zanim jeszcze do pracy zabrało się profesjonalne jury.

Wyścig o miano Fasady Roku organizowany jest od 11 lat. Jego celem niezmiennie jest podkreślanie znaczenia elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na prezencję nie tylko samego budynku, lecz także otaczającego nas krajobrazu. W 2018 r. wystartował 1 kwietnia, pod Honorowym Patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacji Twórców Architektury (FTA).

Finał konkursu Fasada Roku 2018 już niebawem. Niezależnie od jury, każdego roku swój ranking w konkursie tworzą internauci i przy okazji tegorocznej edycji oni również wcielili się w rolę decydentów. Typowanie zwycięzców trwało od 1 maja do 31 października. Każda osoba, która w tym okresie odwiedziła stronę www.fasadaroku.pl miała do rozdysponowania w sumie 5 głosów – po jednym w każdej kategorii konkursowej. Po 6 miesiącach mamy oceny.

Spośród blisko 150 elewacji wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem) Internauci wybrali te, które w ich ocenie zasłużyły na miano najlepszych, jakie powstały w mijającym roku.

W grupie budynków niemieszkalnych największe uznanie Internautów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu, której projekt powstał na deskach pracowni PL + Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gostyniu – za jego wykonanie odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Budowlane Michalski.

W kategorii domów jednorodzinnych internauci najwięcej głosów oddali na budynek na wrocławskim osiedlu Złotniki, wzniesiony wg projektu M&L Lipińscy Biuro Projektowe. Wśród budynków wielorodzinnych największe uznanie zdobyło Osiedle Nowa 5 Dzielnica w Krakowie spod kreski architektów z biura Britt-Plan Sp. z o.o., Archikwadrat Sp. z o.o., Ion Architekci Sp. z o.o. Sp.K., zrealizowane dla Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. przez Budimex S.A. i Eiffage Polska Budownictwo S.A. Najlepszą termomodernizacją 2018 roku internauci okrzyknęli remont Biblioteki Głównej UMCS w Lublinie przeprowadzony przez EDACH Sp. z o.o. wg projektu Pracowni Projektowej MAXPOL. W kategorii „budynek po renowacji” specjalnym wyróżnieniem uhonorowano kamienicę przy skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego i Dąbrowskiego w Nysie.

TUTAJ o szczęściarzach, którzy wylosowali kluczyki do samochodu w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu

Patronat medialny nad tegoroczną edycją sprawują: „Architektura-Murator”, „Ekspert Budowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Renowacje i Zabytki”, a także portale internetowe: architektura.muratorplus.pl, bryla.pl, infoarchitekta.pl, sztuka-architektury.pl czy muratorplus.pl.

Więcej informacji na stronie: www.fasadaroku.pl

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gar
ponad rok temu ocena: 50%  4
Najlepszy budynek w kraju? Gdzie są teraz ci hejterzy - gargamele co tyle mieli do powiedzienia? Mi od początku się podobałz zewnątrz (jak widać gust w odróżnieniu od nich mam dobry), w środku za to super przestrzeń i możliwości dla dzieciaków. Najlepsza i najładniejsza szkoła w Polsce!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Numer 1
ponad rok temu ocena: 50%  3
Wyglada super. Jak widać marudy się nie znają. A ci co się znają zagłosowali i Gostyń znowu najlepszy w Polsce. Gratulacje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nikita
ponad rok temu ocena: 43%  2
Na zywo to wcale tak fajnie nie wyglada. A wrecz okropnie. Nie chcialabym chodzic do takiej szkoly.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  1
Nie chciałabyś chodzić do takiej szkoły, bo z wierzchu ci się nie podoba? Ale za to w środku jest fajnie. A pokaż mi w Gostyniu naprawdę ładny budynek szkoły (poza liceum, ale to zabytkowy)