Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Festiwal Tradycji i Folkloru w Domachowie. Będą zespoły z całej Europy

› Kultura i Rozrywka 5 miesięcy temu    3.09.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. Życia Gostynia

Dużo najlepszej muzyki tradycyjnej z Polski i z zagranicy, do skosztowania niezrównane biskupiańskie oraz węgierskie przysmaki, stoiska rękodzielnicze czy pokazy z życia dawnej wsi czekają na uczestników tegorocznego Festiwal Tradycji i Folkloru w Domachowie.

Dziewiąta edycja największej imprezy poświęconą muzyce tradycyjnej w tej części Wielkopolski, która rokrocznie przyciąga rzesze miłośników kultury ludowej rozpocznie w niedzielę, 8 września msza polowa. Następnie sprzed kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Domachowie nastąpi uroczysty przemarsz na plac festiwalowy przy świetlicy wiejskiej, gdzie o godz. 15.00 impreza zostanie formalnie otwarta.

Część muzyczną rozpoczną występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów biskupiańskich, po których zaprezentują się m.in. Grupa Teatralna „Na Fali” oraz Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic. Natomiast wśród gości wystąpią: Zespół Folklorystyczny „Snutki” (Polska), Alda (Litwa), Cominia Gens (Włochy), Remy Decker (Belgia), Kapela Słowackich Gajdoszy (Słowacja) oraz rozpoczynająca wieczorną potańcówkę kapela Rube Świnye (Polska).

IX Festiwalowi Tradycji i Folkloru w Domachowie towarzyszy V Półmaraton Biskupiański, który wystartuje w sobotę, 7 września.

Organizatorem imprezy jest Gmina Krobia. Sponsorami: Gaz-System S.A., Powiat Gostyński oraz Gmina Gostyń. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Patronat medialny nad imprezą objęło „Życie Gostynia” i portal gostynska.pl.

Program:

godz. 13.30 - masz św. polowa z biskupiańską oprawą przy kościele św. Michała Archanioła w Domachowie. Po mszy przemarsz przez wieś.

godz. 15.00 - otwarcie festiwalu - plac festiwalowy

godz. 15.10 - występy: Dziecięcy Zespół Biskupiański przy Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi, Dziecięcy Zespół Biskupiański przy Szkole Podstawowej w Krobi, Zespół „Młodzi Biskupianie” przy Szkole Podstawowej w Krobi, Grupa Teatralna „Na Fali”, Kapela Dudziarska GCKiR w Krobi, Biskupiański Zespół z Domachowa i Okolic.

godz. 21.00 - potańcówka przy muzyce tradycyjnej

Czytaj także: zmarła najstarsza mieszkanka naszego powiatu

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!