Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Festiwal Tradycji i Folkloru w Domachowie. Muzyka i śpiew z całej Europy

› Kultura i Rozrywka› Aktualności 10 miesięcy temu    11.09.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Domachowo. Biskupianie, górale, muzycy z Litwy i Białorusi, goście z Węgier - to tylko namiastka odwiedzających domachowski festiwalDomachowo. Biskupianie, górale, muzycy z Litwy i Białorusi, goście z Węgier - to tylko namiastka odwiedzających domachowski festiwal fot. T. Piecuch

Po oraz ósmy zaroiło się w Domachowie od mieszkańców różnych regionów Polski, a także gości z zagranicy podczas VIII Festiwalu Tradycji i Folkloru. W tym roku wydarzenie połączono z II Festiwalem Tożsamości i Kultury Wsi Odnowionej. Dzięki śpiewowi, muzyce i kulinariom zebrani mogli przenieść się w najodleglejsze strony naszego kraju, oczywiście z naciskiem na folklor gospodarzy imprezy - Biskupian.

O tym, że impreza kolejnym razem zakończy się sukcesem wiadomo było w zasadzie od samego jej początku - uroczystej liturgii w kościele parafialnym w Domachowie i następującego po niej przemarszu.

– Wszystko udało się tak fajnie zorganizować, że występujące na Festiwalu zespoły przyjechały już do kościoła. Były na mszy z oprawą muzyczną. Każdy zespół miał okazję zaistnieć w czasie nabożeństwa i potem brać udział w korowodzie. Było nas naprawdę bardzo dużo – mówi ze strony organizatorów Krzysztof Polowczyk.

Uczestnicy skierowali się na miejsce głównej imprezy, teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Domachowie.

Tam ludową imprezę otworzyły widowisko dotyczące jednego z najbardziej charakterystycznych świąt na Biskupiznie, czyli odpustu.

Więcej czytaj w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia".

Czytaj także: o półmaratonie biskupiańskim

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!