Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Festyn z największymi bańkami na świecie

› Kultura i Rozrywka› Aktualności ponad rok temu    29.08.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 11 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Kolorową tęczę, megabańki mydlane, wesołych klaunów i radosne maluchy można było dziś zobaczyć na gostyńskim rynku. Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyniu wraz ze Stowarzyszeniem „Ja też pomagam” przygotowali festyn „Gostyń rodzinie”.

- To pierwsza impreza tego typu. Organizowaliśmy różne festyny i spotkania, ale w większości one były kierowane do środowiska seniorów i osób niepełnosprawnych. Te projekty robimy ze Stowarzyszeniem Dziecko. A dzisiejsza impreza została przygotowana właściwie z inicjatywy asystentów rodzin. Ze względu na to działania chcieliśmy skierować dla rodzin z dziećmi - wyjaśniła Teresa Klonowska, kierownik MGOPS w Gostyniu.

Organizatorzy na frekwencję nie mogli narzekać. Zjawiło się mnóstwo maluchów i starszych dzieci z rodzicami i opiekunami (którzy w międzyczasie spokojnie mogli robić zakupy). Uczestników imprezy zabawiali klauni - niektórzy wysocy aż do nieba, bo szczudłach. Dla najmłodszych przygotowano stoisko kosmetyczne, skąd - z rysunkami na buzi wychodziły chomiki, koty, myszy i inne zwierzaki. Był warsztat plastyczny , gdzie dzieci mogły malować, rysować i lepić stwory z plasteliny. Maluchy miały też plac zabaw. Tam mogły chodzić w tunelu i łowić rybki. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła zabawa z tęczą i puszczanie baniek mydlanych. Przygotowano też konkursy np. z hula-hop. Dla uczestników były również lody dla ochłody oraz zupa.

Na gostyńskim rynku podczas festynu pojawiły się stoiska organizacji, które do niedawna znajdowały się w strukturach ośrodka pomocy: Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Dziennego Pobytu, a także stoiska współpracujących z gostyńskim MGOPS-em: Stowarzyszenia „Nie Sami” i Spółdzielni Socjalnej Arka.

Chcesz wiedzieć, gdzie w gminie Gostyń pojawiły się nowe siłownie zewnętrzne? KLIKNIJ

+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ modry
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Cokolwiek organizuje sie w Gostyniu,zawsze jest krytyka.Najlepiej nic nie robic i narzekan nie bedzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ waldek
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Super impreza :) Dzieciaki były baaardzo zadowolone :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ handlowiec
  ponad rok temu ocena: 0%  1
  Wielka szkoda że to festyn tylko dla rodzin z rodzicami bezrobotnymi lub rodzicami pracującymi od poniedziałku do piątku, osoby z handlu zostali wykluczeni... Przykre
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji