Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Finansowe wsparcie dla sportowców

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    15.07.2019
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. Jonasz i Antoni odebrali nagrody na czwartkowej sesji Rady Miejskiej (27 czerwca). Pan Czesław, ze względu na wyjazd, zrobił to kilka dni wcześniej. Pogorzela. Jonasz i Antoni odebrali nagrody na czwartkowej sesji Rady Miejskiej (27 czerwca). Pan Czesław, ze względu na wyjazd, zrobił to kilka dni wcześniej.  fot. A. Twardowska

Trzech reprezentantów gminy Pogorzela otrzymało nagrody za sportowe osiągnięcia i godne reprezentowanie gminy. Jonasz Walkowiak, Antoni Maciejczyk i Czesław Roszczak otrzymali finansowe gratyfikacje w kwotach kolejno: 750 zł, 1 000 zł i 2 000 zł.

 

Jonasz i Antoni kilka lat temu „połknęli bakcyla” i dziś zdobywają wysokie noty w zawodach modeli pływających. Antek został powołany przez Mikołaja Słomińskiego - trenera kadry narodowej - do kadry narodowej i reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Modeli Klas M, które odbędą się w Treviso we Włoszech w dniach 1-10 sierpnia. Bieg finałowy Mistrzostw Świata to pokaz umiejętności najlepszych z najlepszych, emocje sięgają zenitu, oglądany jest często przez setki ludzi. Kierownik Reprezentacji Polski Rafał Nitecki zapewnia: Będziemy „gryźć piach” i walczyć do końca!

Czesław Roszczak to weteran lekkoatletyki, reprezentant UKS „Olimpijczyk” Pogorzela. Corocznie na arenach międzynarodowych zajmuje czołowe pozycje. - Dziękuję za nagrodę, która pomoże mi wyjechać na kolejną imprezę. Dostałem ją za dwa srebrne medale – Mistrzostw Europy w Madrycie za pchnięcie kulą i Mistrzostw Świata za pięciobój rzutowy. (…) Podczas wyjazdów sprawdzam swoje zdrowie. Jak sportowe wyniki są dobre, oznacza, że jestem zdrowy. Jak gorsze, to znaczy, że coś mi dolega. Młodzi idą w moje ślady i starają się zdobywać sukcesy. To bardzo dobrze, bo sport dyscyplinuje i uczy różnych rzeczy, życia też. Warto dawać przykład – powiedział Cz. Roszczak. Sportowcom życzono wytrwałości w zdobywaniu kolejnych sukcesów. 

Czytaj także: "1000 plus" dla maturzystów.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ południa
  7 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Przypomnijmy, iż ciało dziecka zostało znaleziono około południa w jednym z domów jednorodzinnych przez funkcjonariuszy policji. Po wizji lokalnej i obserwacji sądowo-psychiatrycznej, biegli wydali opinię, że mężczyzna w chwili zabójstwa był poczytalny. [...]
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji