Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Folklor i patriotyzm na jednej scenie

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    12.11.2017
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Święto Niepodległości w PiaskachŚwięto Niepodległości w Piaskach fot. A. Twardowska

– Święto Niepodległości skłania nas do refleksji na temat naszej ojczyzny i symboli narodowych, które podkreślają suwerenność narodu – mówił wójt Wiesław Glapka podczas wczorajszej uroczystości z okazji 11 listopada. 

 

Tego wieczoru szczególnie podkreślał rolę hymnu. – Dziś, w czasach pokoju, Mazurek Dąbrowskiego (…) krzepi serca, przypomina o ukochanym kraju tym, którzy przebywają poza jego granicami, dodaje sił w zmaganiach sportowych, jest wyrazem naszej solidarności i miłości do ziemi i tradycji naszych przodków – mówił dalej.

R E K L A M A

Po krótkim przemówieniu, głos oddano Biskupiańskiemu Zespołowi Folklorystycznmu z Domachowa i Okolic. Taneczno – wokalny program otworzyła Anna Chuda, wykonując patriotyczną piosenkę. W przerwach mówiono o początkach powstania zespołu i jego działalności. Zebrani goście z uwagą oglądali występy oraz raczyli się tradycyjnymi rogalami i kawą. 

Zobacz, jak świętowano w Gostyniu (Bieg Niepodległości - KLIK) oraz w Krobi (KLIKNIJ)

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A