Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Fontanny na razie nie będzie

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    20.07.2010
Redakcja
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Kostką granitową wyłożona zostanie najprawdopodobniej w tym roku część pogorzelskiego rynku. Niestety zabraknie środków na zaplanowaną kilka miesięcy temu fontannę.

Będzie to już kolejny etap przebudowy. W ubiegłym roku na renowację rynku i zatoki autobusowej wydano 134 tys. zł. Na ten rok w styczniu zaplanowano 400 tys. zł. Jednak okazało się, że kwota ta będzie za niska na spełnienie wymagań konserwatora zabytków. - Pani konserwator zażyczyła sobie, żeby centralna część placu wyłożona została kostką granitową, bazaltem. A to jest już droższy materiał. Musimy stosować się według tych zasad, by uniknąć problemów z zatwierdzeniem naszego projektu - wyjaśnił Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli. Dlatego w ubiegłym tygodniu rajcy w trakcie sesji wygenerowali dodatkowe 60 tys. zł z gminnego budżetu na renowację rynku. Zabraknie, niestety, pieniędzy na budowę fontanny. Miejsce na jej postawienie zostanie jednak przygotowane. - Wodotrysk miałby być na środku rynku. Na razie chcemy to miejsce wyłożyć kostką oraz przeciągnąć linię elektryczną i wodną w razie, gdyby ten pomysł został realizowany. Poczekamy na lepsze czasy - tłumaczył włodarz Pogorzeli. (doti)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ raaa
ponad rok temu ocena: 80%  2
ta fontanna mogła by już być, tylko jak już to nie taka byle jaka, tylko taka ORYGINALNA! żeby nie była taka jak wszędzie bo takiej to nie ma sensu postawiać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ron
ponad rok temu ocena: 62%  1
Po co Wam fontanna, macie "kompiołkę". :P
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji