Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Fundusz sołecki idzie w górę

› Aktualności 11 miesięcy temu    12.08.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Wioski dostaną więcejPępowo. Wioski dostaną więcej fot. Fotolia

W przyszłym roku o 13 procent wzrośnie kwota przeznaczana na fundusz sołecki.

R E K L A M A

W gminie Pępowo wyniesie on 278 761 złotych. To o 60 000 złotych więcej, niż w tym roku.

– A do dzisiaj nie mamy jeszcze zwrotu z budżetu państwa za rok poprzedni – 70 kilka tysięcy. Cały czas czekamy. Opóźnienia wcześniej też bywały, ale koło czerwca, lipca gminy otrzymywały zwrot, a w tym roku na razie nie ma. Tymczasem już na kolejny rok zaplanowano wzrost o 13 procent. Gmina będzie musiała wysupłać prawie 300 000 złotych mówi Stanisław Krysicki, wójt gminy Pępowo.

I dodaje, że za te pieniądze można by wykonać 1,5 kilometra nakładki asfaltowej na drodze. To też roczny koszt dowozu dzieci do szkół. To, że sołectwa dysponują swoimi pieniędzmi (na drobne inwestycje, organizowanie imprez), nie zwalnia samorządów z wykonywania inwestycji na wsiach.

– Zawsze byłem przeciw takiej formie dotowania wsi. Oczywiście sołectwom należy dać pieniądze, ale nie w takich kwotach. Mieliśmy dawniej taki nieformalny fundusz na utrzymanie dozorcy w świetlicy, na drobne inwestycje, na integrację, ale nie w takich kwotach – przyznaje wójt. Sołtysi w gminie zostali powiadomieni o wysokości funduszu na 2018 rok. Niedługo zadeklarują, co zrobią za te pieniądze.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A