Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Gdy słyszą kwotę, wolą się rozłączyć

› Rolnictwo› Inne 10 miesięcy temu    8.09.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotolia.com

Czy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych może przyjmować folie pozostałe po pracach w gospodarstwie rolnym? Kiedyś kopce osypywało się ziemią, teraz używa się do tego folii, bo jest to rozwiązanie szybsze i wygodniejsze, ale potem trzeba zatroszczyć się o właściwe jej usunięcie. I tu zaczyna się kłopot.

 

- Jeżeli rolnik ma dopłacić do odbioru, to gdy słyszy kwotę, rozłącza się. Nie ma „dziękuję”, ani nic. Obsługujemy więc duże gospodarstwa, które płacą, bo muszą się pozbyć tego odpadu – mówi właściciel leszczyńskiej firmy „Sobasik”, zajmujących się między innymi odbiorem takich pozostałości poprodukcyjnych.

Na sesji miejskiej rady w Pępowie radni zauważyli, że część mieszkańców może pozbywać się problemu „poprzez komin”, bo nie chcą zgłaszać odpadów i czekać, aż ktoś je odbierze. Dlaczego nie można uruchomić możliwości oddawania folii do punktu PSZOK? - Związek komunalny jest związkiem gmin, czyli inaczej rzecz biorąc – likwidacja odpadów poprzemysłowych i innych spadłaby na gminy - mówił wójt Stanisław Krysicki. Jego zdaniem PSZOK nie jest w stanie tym się zająć?

Robert Lewusz z Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego mówi, że nie ma co się łudzić – Punkty selektywnej zbiórki nie będą zajmowały się takimi sprawami. - Folie to nie są odpady komunalne, bo wynikają z działalności rolniczej - dodaje.

Piszemy o tym w bieżącym Życiu Gostynia. 

Zobacz także: Półnagi mężczyzna „majstrował” przy znakach.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Seb
10 miesięcy temu 2
Może jeszcze doplacajcie im bo ich nie stać na zgodne z postanowieniami pozbywania się odpadów poprodukcyjnych .skoro nie stać niech nadal kopce obsypuja ziemia . Czy ktoś pyta się zwykłych mieszkańców czy Nas stać na cenę za odpady jakie nam gminy ustalają. Też mamy rodziny do utrzymania paliwo na dojazd do pracy musimy kupić a dotacji do aut nie mamy jak rolnicy do ciągników paliwa i hektara !!! Zusy żrą połowę naszych pensji a rolnik parę groszy kursu na kwartał to jest chyba śmiech!!! Rolnicy są potrzebni ale szanujmy się wzajemnie trochę sprawiedliwości!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jo
10 miesięcy temu 1
Gdy naklaniano ludzi do podpisywania deklaracji przekonywano,że wszystko zostanie odebrane a teraz jak zobaczyli ile tego jest to nagłe nie chcą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji