Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Gdzie można wieszać bannery reklamowe?

› Gospodarka 6 miesięcy temu    6.08.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Cały sukces Twojej inwestycji w baner reklamowy zależy od tego, w jakim miejscu będzie. Największy zysk klientów możesz osiągnąć, jeśli zastosujesz się do profesjonalnych porad zastosowanych w poniższym artykule.

Strategia zdobywania uwagi

Podstawą dobrze umiejscowionego banera reklamowego jest jego widoczność. Z pewnością łatwiej zauważysz baner reklamowy na wieżowcu, niż na ogrodzeniu, gdzie zlewa się z innymi reklamami. Jeśli wcześniej odpowiednio zaprojektowałeś baner, to wybranie doskonałego miejsca będzie zwieńczeniem całej pracy. Jednak trzeba zaznaczyć, że ruchliwe miejsce to nie wszystko. 

Jak trafić do klienta?

Wyobraź sobie, że Twój baner reklamowy reklamuje knajpę ze zdrowym jedzeniem. Możesz go umieścić w pobliżu siłowni, gdzie zwykle bywalcy zwracają uwagę na to co jedzą, a możesz też umieścić go w pobliżu restauracji fast food. Łatwo wyciągnąć wniosek, że lepszą grupą docelową w tym przypadku są ludzie dbający o swoje zdrowie. Podobnym przykładem są bannery reklamowe z świątecznymi ofertami w pobliżu galerii handlowych, czy też reklamy usług prawniczych w sąsiedztwie urzędu lub sądu.

Często dzieje się tak, że to 20 % działań generuje 80 % zysków. Jest to bardzo znana zasada Pareto z ekonomii oraz zarządzania, która pokazuje jak istotne mogą być dobrze dopracowane szczegóły. 

Popularne miejsca na bannery reklamowe

Każda baner reklamowy może zostać powieszony w zupełnie indywidualnym miejscu, jednak możemy wyróżnić kilka najbardziej popularnych miejsc.

  • Budynki - bannery reklamowe na domach mieszkalnych są szczególnie popularne w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma możliwości postawienia baneru wolnostojącego. Wieżowce i biurowce są idealne do banerów większych rozmiarów, dzięki czemu budzą też większe zainteresowanie

  • Ogrodzenia - w przypadku ogrodzeń banery mogą się znaleźć w pobliżu ruchu ulicznego jak i chodników, co skutecznie zwiększa skuteczność reklamy

  • Konstrukcje bannerowe - specjalnie przygotowane instalacje umożliwiają powieszenie baneru przy drogach i autostradach

 

Gdzie nie można wieszać banerów reklamowych? 

Sama decyzja firmy odnośnie tego gdzie ma wisieć baner reklamowy nie wystarczy. Trzeba pamiętać, że samowolne umieszczanie reklam jest niezgodne z prawem, a w najgorszym wypadku grozi karami finansowymi. Aby odpowiednio zorganizować powieszenie baneru należy najpierw dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują w danym mieście lub regionie. Dużo zależy też od tego czy na przykład budynek, na którym będzie baner to własność miasta, czy osoby prywatnej. Zwykle za użytkowanie powierzchni pobierana jest opłata. 

Najczęściej zakaz wieszania banerów obowiązuje w przypadku budynków, które są zabytkami. Jeśli reklama będzie dodatkowo podświetlana, to tylko pod warunkiem, że będzie się to znajdować na terenie zabudowanym. W przypadku banera, który chcemy umieścić na oknach może się to udać tylko wtedy, jeśli materiał, z którego są wykonanie nie ogranicza dziennego oświetlenia mieszkania. Takim materiałem jest siatka mesh, która przepuszcza dosyć dużą ilość światła, a można ją kupić w sklepie OpenPrint.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!