Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Głosowali mieszkańcy wioski w mieście

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    15.04.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poniec. Frekwencja nie powalała. Ale w tej sytuacji trudno się dziwićPoniec. Frekwencja nie powalała. Ale w tej sytuacji trudno się dziwić fot. Bogdan Bujak

Tak jak specyficzną wioską są Wydawy, taki też charakter miały tamtejsze wybory sołeckie, które odbyły się w czwartek, 11 kwietnia.

Po pierwsze sama charakterystyka sołectwa może zadziwiać: znajduje się ono w zasadzie w środku Ponieca. Po drugie wybory nie odbywały się w świetlicy wiejskiej, gdyż ta... spłonęła kilka tygodni temu. Z tego powodu mieszkańcy wybierali sołtysa i radę sołecką jako ostatnie ponieckiego sołectwo.

Przeniesienie wyborów (zorganizowano je w Gminnym Centrum Kultury w Poniecu) przełożyło się bezpośrednio na niską frekwencję wyborczą (uprawnionych do głosowania było 68 osób). Jak stwierdził jeden z obecnych: "Wydawy to praktycznie sami emeryci", także ciężko było, aby przybyła duża liczbę uczestników. Żeby zebranie odbyło się w pierwszym terminie potrzebna była 1/5 uczestników, czyli 14 osób. Niestety nawet tej liczby nie udało się osiągnąć.

Zjawiło się 7 osób, akurat tyle, żeby wszyscy mieli swoje funkcje: jeden sołtys, trzy osoby do rady sołeckiej i trzy do komisji skrutacyjnej. Sama procedura przebiegła tak szybko, że wybory skończyły się w momencie, w którym niektóre ponieckie sołectwa dopiero głosowały.

Sołtysem pozostał sprawujący funkcję od 8 lat Andrzej Maćkowiak. Rada sołecka również pozostała w niezmienionym składzie: Jolanta Ciesielska (przewodnicząca), Mariola Poprawska i Krzysztof Petrów.

Więcej o tym, co się działo na zebraniu wyborczym przeczytasz w jutrzejszym wydaniu "Życia Gostynia".

Czytaj także: ważna droga o krok od dofinansowania

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!