Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Gminna Rada Seniorów zmieniła siedzibę

› Społeczeństwo miesiąc temu    24.02.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Gminna Rada SeniorówGostyń. Gminna Rada Seniorów fot. arch. Gminna Rada Seniorów

W ubiegłym tygodniu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gminnej Rady Seniorów. Podczas spotkania burmistrz Gostynia Jerzy Kulak opowiedział seniorom o gminnym budżecie oraz o tym, jakie w 2020 r. gostyński samorząd planuje zrealizować zadania.

Na bieżący rok członkowie rady przyjęli m.in. do realizacji takie przedsięwzięcia jak: zaznaczenie obecności i pokazanie działalności seniorów na tegorocznych Dniach Gostynia, informowanie w „Kąciku dla Seniora” mieszkańców o bieżących działaniach i programach – informacje będą się ukazywać w „Życiu Gostynia”, podjęcie tematów bezpieczeństwa seniorów – rozmowy z przedstawicielami służb np. w sprawie czystości powietrza, czy spotkania z organizacjami zrzeszającymi seniorów – wysłuchanie ich potrzeb i problemów.

Rada ustaliła także plan dyżurów na ten rok i tematy posiedzeń. Podczas spotkania nie zabrakło także dyskusji, zapytań oraz wniosków składanych przez członków Gminnej Rady Seniorów. Przypomnijmy, że Gminna Rada Seniorów jest organem doradczym i opiniodawczym burmistrza Gostynia w sprawach dotyczących osób starszych. Radę tworzą przedstawiciele organizacji działających na rzecz poprawy jakości życia emerytów, rencistów i inwalidów.

Gminna Rada Seniorów została powołana uchwałą Rady Miejskiej w kwietniu 2015 r. Jest organem doradczym burmistrza, ma również charakter opiniodawczy, konsultacyjny i inicjatywny. Zadaniem członków jest inicjowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji społecznej i zaspokojenia potrzeb ludzi starszych. Z inicjatywy Rady Seniorów w gminie funkcjonują programy wspierające osoby w wieku emerytalnym m.in. Gostyńska Karta Seniora, Bransoletka Życia czy „Fachowiec dla seniora”. Kadencja rady trwa 5 lat.

Obecny skład został powołany przez burmistrza 19 lutego. Radę tworzą:

Stanisław Czajka - przewodniczący, reprezentuje Polski Związek Emerytów Rencistów Inwalidów

Jerzy Woźniakowski - z-ca przew. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych

Agnieszka Wojtkowiak - sekretarz, Dzienny Dom Senior+

Janina Karpińska - członek, Polski Związek Niewidomych

Krystyna Kopczyńska - członek, Klub Seniora "Złota Jesień"

Zbigniew Kosiński - członek, Uniwersytet Trzeciego Wieku

Aniela Michalska - członek, Gostyńskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet "JESTEM"

Jan Nowacki - członek, Związek Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych

Alojzy Smyczyński - członek, Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego

Od 2020 r. Rada Seniorów ma swoją siedzibę w Dziennym Domu Senior+ w Gostyniu (przeniesioną z ul. Fabrycznej), gdzie odbywa posiedzenia, co najmniej raz na kwartał. Codziennie w godz. od 10.00 – 14.00 pod nr tel. 609 422 211 lub 65 572 24 27 można kontaktować się z członkami rady, zgłaszać uwagi i bieżące potrzeby.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!