Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Gości finału witały alpaki, osiołki i "pies z dredami"

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    14.01.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Finał WOŚPKrobia. Finał WOŚP fot. B. Bujak

O ponad 22 tys. złotych więcej niż przed rokiem udało się zebrać sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Pomocy w Krobi podczas tegorocznego finału imprezy.

 

- Nie chodzi o rekordy, ale każda złotówka się liczy, bo tych najmłodszych pacjentów, którzy wymagają wsparcia, opieki i pomocy jest każdego roku bardzo, bardzo dużo. Liczmy na państwa otwartość, na otwartość serc, na zrozumienie potrzeby, dla której gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Myślę, że uda nam się uzbierać jak najwięcej pieniędzy. Już teraz możecie liczyć gotówkę w portfelu i spojrzeć, co warto wylicytować - mówił jeszcze przed rozpoczęciem licytacji prowadzący je Adam Sarbinowski.

Choć jak zwykle licytowanych przedmiotów było całe mnóstwo, to najbardziej zapadnie w pamięć „walka” o pluszowego misia z logiem WOŚP, który „poszedł” za ponad 2 tys. zł. Mieszkańcy, oprócz pieniędzy przekazanych na licytacje czy wrzuconych do puszek, przynieśli także swoje wypieki do kawiarenki. Z kolei bigos przygotowało KGW Chwałkowo.

W tym roku w Krobi, podobnie jak w przypadku innych sztabów, zrezygnowano z tradycyjnego, „głośnego” Światełka do nieba. Zamiast tego w powietrze wypuszczono 28 świecących balonów, oczywiście z okazji 28. już finału WOŚP.

Swoją rolę w kwestowaniu odegrały także zwierzęta. Przed kinem „Szarotka” przybyłych witały alpaki oraz dwa osiołki w „Zoo świątecznej pomocy”, a wewnątrz zachwycał, szczególnie dzieci, „pies z dredami” czyli owczarek węgierski.

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także o "bitwie" na finale w Goli.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kasia
  2 miesiące temu 1
  Każdy pies powinien mieć lokalizator-[...] Psy mają to do siebie, że lubią uciekać. Mając taki lokalizator moglibyśmy szybko znaleźć naszego psa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji