Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Gostyń wśród najlepszych gmin w kraju

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    29.07.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gmina Gostyń znalazła się w gronie laureatów „Rankingu samorządów 2010”, przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich gmina Gostyń znalazła się na 55 miejscu w Polsce (jest ich blisko 900). W pierwszej setce jest tylko sześć wielkopolskich samorządów. Lista powstała na podstawie wyników uzyskanych z dwóch etapów. Pierwszy polegał na weryfikacji danych dotyczących gospodarki finansowej i inwestycji w oparciu o bazy Ministerstwa Finansów. Sprawdzono, które samorządy w latach 2006-2009 najlepiej radziły sobie finansowo i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. Na tej podstawie wytypowano grupę czołowych gmin, którym przesłano ankiety dotyczące m.in. rozwoju, jakości zarządzania i poziomu edukacji. Osobną część rankingu poświęcono wykorzystaniu unijnych funduszy oraz innowacyjności. Ostatecznie w każdej z trzech kategorii: gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miast na prawach powiatu wybrano po 100 najlepszych samorządów. Pamiątkowy dyplom odebrał podczas uroczystej gali w Warszawie sekretarz gminy Robert Marcinkowski. Wśród wręczających wyróżnienia byli m.in. przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek i minister Elżbieta Bieńkowska, szefowa resortu rozwoju regionalnego. (iza) foto: Urząd Miejski Gostyń

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!