Grali do końca. Dosłownie do końca

Grali do końca. Dosłownie do końca - Zdjęcie główne

Piast Poniec odniósł czwarte zwycięstwo w drugiej lidze futsalu. O trzy punkty z Jurandem Koziegłowy drużyna Krzysztofa Kaczmarzyka walczyła do ostatnich sekund niedzielnego spotkania. Trzy punkty goście zapewnili sobie sześć sekund przed końcem wyjazdowego pojedynku.
    W piątej kolejce Piast Poniec zmierzył się z Jurandem Koziegłowy. Niedzielny przeciwnik drużyny Krzysztofa Kaczmarzyka nie zdobył punktów w sezonie, ale meczów wyraźnie nie przegrywał, więc trener Piasta nie lekceważył rywala. – Analizowaliśmy wyniki Juranda. Wysłuchaliśmy kilku opinii. Jurand nie ma punktów, ale zdobywane bramki znikąd się nie biorą. Mecze kończył niewielkimi porażkami – powiedział Krzysztof Kaczmarzyk. Od początku spotkania trwała wymiana ciosów. Pierwszy zadali gospodarze. W 30. minucie Jurand prowadził 7 : 5 Sytuacja Piasta była trudna. Zespół Krzysztofa Kaczmarzyka pokazał w bieżącym sezonie, że gra do końca. W 33. minucie Piast doprowadził do remisu, a sześć sekund przed końcem meczu zwycięskiego gola zdobył Tomasz Szumny. – Przez cały mecz goniliśmy wynik. Co weszliśmy w kontakt, traciliśmy zaraz bramkę. Gospodarze to nie są chłopcy do bicia. Jeśli ktoś wyjdzie z takiego założenia, to może się „przejechać”. I to nie jest z mojej strony kurtuazja. Piłkarze Juranda potrafią grać w piłkę. Cieszę się z trzech punktów. Pokazaliśmy, że warto i trzeba grać do końca – podsumował trener Piasta Poniec.
Po pięciu kolejkach drużyna Krzysztofa Kaczmarzyka zajmuje drugie miejsce z dwunastoma punktami.