Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Grali, śpiewali, układali i się przebierali

› Kultura i Rozrywka 6 miesięcy temu    29.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Poniec. Różnorakie dzieła powstały podczas warsztatów warsztaty „mój EKO worek”Poniec. Różnorakie dzieła powstały podczas warsztatów warsztaty „mój EKO worek” fot. Urząd Miejski w Poniecu

W czasie dwóch turnusów możliwość spędzenia swojego wolnego czasu w trakcie ferii miały dzieci z gminy Poniec. Od 14 do 18 stycznia trwał pierwszy blok atrakcyjnych zajęć, jakie dla najmłodszych przygotowały gminne jednostki. Podczas tych kilku dni zajęcia świetlicowe odbywały się w Poniecu i Łęce Wielkiej, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 13.00. W drugim tygodniu ferii zimowych (21 - 25 stycznia) maluchy gościły na świetlicach w Rokosowie i Szurkowie.

W programie dwóch turnusów znalazły się m.in. gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne czy świetlicowy dzień sportu. Przykładowo warsztaty „mój EKO worek”, polegały na naszkicowaniu wzoru a następnie przy pomocy farb do tkanin pomalowaniu go według własnego pomysłu. Dzięki temu każdy „worek” był inny i jedyny w swoim rodzaju.

Z kolei trzydziestominutowy pokaz żonglerki został połączony z mini-warsztatami cyrkowymi. Dzieci mogły zaczerpnąć wiedzy na temat żonglowania obręczami, piłeczkami oraz maczugami. Każde ćwiczenie cyrkowe wymagało dużej koncentracji i skupienia.

Podsumowaniem każdego tygodnia był Dzień Sportu, który oprócz sportowej rywalizacji uczył współzawodnictwa oraz szacunku do drugiego zawodnika. W tym dniu każdy był zwycięzcą, bowiem dla wszystkich przygotowano „złote puchary” oraz słodką niespodziankę.

Informacje: Urząd Miejski w Poniecu 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!