Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Hej, kolęda! Pierwszy taki przegląd

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    10.01.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Przegląd kolędPępowo. Przegląd kolęd fot. GOK Pępowo

Po raz pierwszy w Pępowie odbył się w niedzielę Przegląd Kolęd i Pastorałek.

R E K L A M A

Inauguracji wydarzenia dokonała krótkim koncertem schola z pępowskiego przedszkola. Szesnaście dziewczynek z grupy ,,Pszczółek” zaśpiewało trzy kolędy: ,,Świeć gwiazdeczko”, ,,Przybieżeli do Betlejem” i ,,Do szopy” z solówką Natalki Waleńskiej. Dziewczynki  przygotowała opiekunka, Agatę Norman. Wszystkie uczestniczki były przebrane za śliczne aniołki. Za krótki koncert otrzymały grzechotkę-łapkę oraz czekoladowego mikołajka. Po dziewczynkach indywidualnie wystąpił trzylatek – Tobiasz Ciążyński, a po nim przedszkolaki ze Skoraszewic.

- Najmłodsi zaprezentowali się w przebraniach, głównie wykonując kolędy a capella. Największą popularnością cieszyła się ,,Przybieżeli do Betlejem”, wykonywana aż pięciokrotnie, a także ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” odśpiewana trzy razy - z uwspółcześnionymi zwrotkami – mówi Leszek Żelazny, dyrektor GOK. Ze skoraszewickiego przedszkola łącznie wystąpiło trzynastu ochotników z grupy ,,Misie”, ,,Jagódki” oraz ,,Wiewiórki”.

W następnej kolejności kolędy i świąteczne piosenki wykonywały dzieci w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III (dziewięć osób), klasy IV-VI (osiem dziewczynek) oraz gimnazjum (dwie nastolatki). - Choć na liście uczestników pojawiło się więcej nazwisk, niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiły dotarcie chętnym, inni natomiast zostali pokonani przez grypę - przyznaje Leszek Żelazny.

Po prezentacji wszystkich uczestników o pięknej tradycji kolędowania opowiedział ksiądz proboszcz. Zasugerował także, że wielu z uczestników I Pępowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w przyszłości będzie stanowić nabytek do gminno-parafialnego chóru ,,Continuo”. Każdy uczestnik otrzymał upominki zasponsorowane przez GOK: latarkę oraz czekoladę.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A