Historyczne zwycięstwo Piasta

Historyczne zwycięstwo Piasta - Zdjęcie główne

Piast Poniec odniósł pierwsze zwycięstwo w II lidze futsalu. W sobotę drużyna Przemysława Czajki pokonała przed własną publicznością wicelidera, KKF Konin 5 : 3.

Bardzo dobrze dla gospodarzy ułożyła się pierwsza połowa spotkania. W 4. minucie po strzale Tomasza Szumnego Piast wyszedł na prowadzenie. Goście szybko wyrównali stan rywalizacji, ale kolejne ciosy wyprowadzili piłkarze drużyny Przemysława Czajki. W 15. minucie gospodarze prowadzili 4 : 1. Drużyna przyjezdna zdobyła w pierwszej połowie jeszcze jedną bramkę. W drugiej części pojedynku piłkarze z Konina ruszyli do ataku. Szczęście było jednak po stronie Piasta i 25. minucie po uderzeniu Tomasza Szumnego gospodarze prowadzili 5 : 2. Mimo ciągłych ataków gościom nie udało się odwrócić losów tego pojedynku i Piast zainkasował pierwszy komplet punktów w II lidze futsalu. - Mieliśmy obraną taktykę na to spotkanie. Skupiliśmy się w tym meczu głownie na zadaniach defensywnych mając na uwadze to, że tracimy zbyt dużo bramek. Dziś pokazaliśmy charakter na parkiecie i udowodniliśmy, że drzemie w nas futsalowy potencjał. Wypracowaliśmy sobie w pierwszej połowie wysoką przewagę, której nie oddaliśmy już do końca spotkania. Wygrana cieszy tym bardziej, że jest to nasze pierwsze historyczne zwycięstwo i z nie byle jaką drużyną, lecz z wiceliderem z Konina, z którym pierwszy mecz przegraliśmy wysoko 14:5 - powiedział po meczu trener Piasta Przemysław Czajka.

Piast Poniec – KKf Konin    5 : 3 (4 : 2)
1 : 0 – Tomasz Szumny (4’)
1 : 1 – (6’)
2 : 1 – Łukasz Janowicz (7’)
3 : 1 – Krystian Klupś (11’)
4 : 1 – Patryk Moryson (15’)
4 : 2 – (19’)
5 : 2 – Tomasz Szumny (25’)
5 : 3 – (32’)
Piast Poniec: M. Nowak, Sz. Nowak, Czajka, Szumny, Dudkowiak, Giera, Grund, Moryson, Klupś, Żyto, Janowicz