Huknął z połowy boiska

Huknął z połowy boiska - Zdjęcie główne

Po 22. serii spotkań w leszczyńskiej klasie okręgowej na długo zostanie zapamiętany wyczyn zawodnika Wisły Borek Wielkopolski, Michała Kasprzaka. W końcówce pierwszej połowy meczu ze Zjednoczonymi Pudliszki zawodnik gości zauważył, że zbyt daleko od własnej bramki wyszedł Filip Bzdęga i zdecydował się na strzał z połowy boiska. Zaskoczony bramkarz gospodarzy mimo dobrych warunków fizycznych nie sięgnął piłki. Piękna bramka na niewiele się zdała, bo to drużyna Dariusza Olejniczaka wygrała 4 : 3 i zgarnęła trzy punkty w derbach powiatu gostyńskiego.

Miniony weekend nie był udany dla zespołów powiatu gostyńskiego. Jeden punkt z Wilkowic przywieźli piłkarze Piasta Poniec. W ostatniej minucie meczu doszło do kontrowersji w tym pojedynku. Sędzia nie podyktował dla gości rzutu karnego. - Nie będę obwiniał sędziego za to, że nie wygraliśmy tego spotkania. Mieliśmy w tym pojedynku wystarczająco dużo sytuacji, by wygrać ten pojedynek. Piłka odbijała się od słupka, poprzeczki. Wystarczyło wykorzystać okazje, które były, a sytuacja w ostatniej minuty nie miałaby znaczenia - powiedział po meczu trener Piasta Poniec Leszek Krzyżostaniak. Z "pustymi rękami" wrócili zawodnicy Lwa z Wijewa. Drużyna Michała Roszaka nie zdobyła bramki i punktów w meczu z Brenewią. - Do przerwy przegrywaliśmy 0 : 2. Szkoda bo okazje bramkowe z naszej strony były. Dobre piłki dogrywał Maciej Krystkowiak, jednak koledzy z zespołu nie potrafili z nich skorzystać. W drugiej części meczu próbowaliśmy odrobić straty, ale już tak groźni nie byliśmy - stwierdził po meczu trener Lwa.

Zjednoczeni Pudliszki - Wisła Borek Wlkp. 4:3 (1:1)
4 : 3 - Bartosz Bruder (86’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak (82’ Organiszczak), P. Bzdęga, Fornalik, Głoskiewicz (80’ J. Pazoła), Biderman, Płoszajczak (46’ Pajkert), Danielczak, Baranowski, Paszek (89’ Józefiak), Jerszyński (70’ Bukowski)
Wisła Borek Wlkp.: Kubiak - Baran, Gawroński, Kędziora, Juskowiak (85', D. Andrzejczak), M. Dopierała (65', B. Gościniak), Kasprzak, Grzemski, Bruder, Andrzejewski (64' Piasecki), Tomczak

Korona Wilkowice – Piast Poniec 0 : 0
Piast: Banaszak – Ramota, Rodewald, Dorociak, Stachowiak, Szczepaniak (60’ K. Konieczny), Szumny, Bujak (60’ Matecki), Chwaliszewski, Dawidziak (46’ Alejski), Karch

Brenewia Wijewo – Lew Pogorzela 3 : 0 (2 : 0)
1 : 0 – (28’)
2 : 0 – (40’)
3 : 0 – (73’)
Lew: Szuba – Wielebiński, Wawrocki, Kubiak, Mazurek, Łopaczyk. Mierzwicki, Krystkowiak, Manuszak (70’ Brylewski), Niedźwiedź, Ptak