Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ia – klasa na medal! Piknik z "Życiem"

› Aktualności ponad rok temu    24.06.2015
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Piknik z Życiem!Piknik z Życiem! fot. I. Skorzybót

Klasa Olka Kaniewskiego - Ia ze Szkoły Podstawowej w Pogorzeli razem z wychowawczynią Wiesławą Szymczak i mamą uczennicy w roli opiekunki, spędziła czas na „Pikniku z Nadleśnictwem Piaski”, który zorganizowała nasza redakcja w ramach akcji „Piątka dla Życia”.

Na miejscu dzieci powitał Jerzy Różański, przedstawiciel Nadleśnictwa. Zaprosił małych gości do Izby Leśnej. Opowiedział o lesie, jego mieszkańcach oraz o tym, jak trzeba dbać o przyrodę. To był początek przygody.

Maluchy z radością malowały twarze i wzięły udział w konkurencjach sportowych, emocje towarzyszyły zwłaszcza grze w „dwa ognie”. Nad wspaniałym ogniskiem upieczono pyszne kiełbaski.

Na piknik zaprosiliśmy ratowników z Drużyny WOPR Gostyń. Joanna Szymańska i Mikołaj Kubiak przekazali dzieciom niezmiernie ważne informacje, dotyczące bezpieczeństwa nad wodą w czasie wakacji. Mówili o telefonach alarmowych i o tym, jak trzeba wzywać pomoc. Pokazali sprzęty, którymi dysponują i jak ratują tonących ludzi. Każde z dzieci ćwiczyło na fantomie, jak robić masaż serca i sztuczne oddychanie oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Pierwszoklasistów poczęstowaliśmy pysznymi lodami i słodyczami. Na koniec wszystkie dzieci dostały w nagrodę za wspaniałą zabawę, paczki i nagrody.

Dziękujemy wszystkim firmom i osobom, które pomogły nam zorganizować piknik!

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!