Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Ich łupem padły dzieła sztuki. Czy włamywacze celowali w ten dom?

› Z policji miesiąc temu    30.12.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Poniec. Włamywacze wynieśli przedmioty warte kilkadziesiąt tysięcy złotychPoniec. Włamywacze wynieśli przedmioty warte kilkadziesiąt tysięcy złotych fot. fotolia.com

Z ustaleń policji wynika, że tuż przed świętami bożonarodzeniowymi między 21 a 23 grudnia nieznani sprawcy obrabowali dom jednorodzinny w Poniecu.

- Wcześniej wybili szybę w oknie i w wyniku splądrowania mieszkania ukradli 20 obrazów oraz telewizor - informuje aspirant sztabowy Monika Curyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Policja prowadzi postępowanie w związku z przestępstwem z artykułu 279 kodeksu karnego - kradzież z włamaniem zagrożonym karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Wartość skradzionych przedmiotów wyniosła 35 tysięcy złotych, w większości stanowią ją dzieła sztuki.

- Czy ktoś rzeczywiście celował w obrazy, czy tylko wszedł i wyniósł, co było pod ręką, tego nie wiemy? Na chwilę obecną nie mamy żadnych takich przypuszczeń. Natomiast wszystko będzie podlegało sprawdzeniu w trakcie prowadzonego postępowania - dodaje oficer prasowy.

Czytaj także: 28-latka zginęła w zderzeniu z TIR-em

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ majka
miesiąc temu ocena: 100%  1
20 obrazów warte 35 tys to rzeczywiście dzieła sztuki. :) Niemniej mam nadzieję że sprawcy szybko zostaną ujęci a obrazy wrócą do właściciela.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji