Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jaja z Salmonellą w supermarkecie. A może trafiły do waszego domu?

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    4.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. GIS

- Nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia - ostrzega klientów Główny Inspektorat Sanitarny w oficjalnym komunikacie.

GIS poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii jaj, u których - na powierzchni skorupek - stwierdzono pałeczki bakterii Salmonella z grupy D, w badanej próbce jaj. Produkt był sprzedawany w sieci sklepów Tesco Polska. Jeśli robicie zakupy w tym supermarkecie, sprawdźcie, jakie jaja macie w domach?

Chodzi dokładnie o produkt:

- 10 świeżych jaj TESCO, Świeże jaja, Klasa A, 10 sztuk, Klasa wagowa: L-duże 73g>masa≥63 g,

- najlepiej spożyć przed/nr partii: 03.08.2019.W,

- kod na skorupkach jaj – 3PL14371361,

- Numer zakładu pakowania jaj: PL 16075903.

 

Pod koniec lipca sieć Tesco Polska wycofała już z obrotu ze sklepów i magazynów partię jaj. Jak wynika z komunikatu GIS, w piątek produkt miał zostać zutylizowany przez poszczególne sklepy Tesco Polska. Zagrożenie wciąż mogą stanowić jaja znajdujące się już w domach klientów supermarketu.

O wyniku badania Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nysie, nadzorującego zakład pakowania jaj. Trwa dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Zalecenia dla konsumentów:

GIS ostrzega - nie należy spożywać jaj, szczególnie na surowo, o numerze partii i kodzie na skorupce wskazanym w komunikacie (patrz wyżej) z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Zasady ostrożności w obchodzeniu się z jajami znajdują się na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ As
4 miesiące temu ocena: 0%  1
Jedźcie sobie mieszczuchy ten syf. Tak śmialiscie się z rolnikow jak byście byli lepsi. Ale jak to jest że miastowy zajada się starymi jajcami a rolnik ma swieże? Smacznego miastowi Wy zjecie wszystko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji