Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Jakie interesy kręcili kupcy i rzemieślnicy? II Jarmark Średniowieczny w Gostyniu

› Społeczeństwo› Historia 9 miesięcy temu    4.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. organizator

Gostyński rynek i okolice Góry Zamkowej 9 czerwca zamienią się w Jarmark Średniowieczny. To już drugie takie spotkanie. Na zainteresowanych czekać będzie mnóstwo atrakcji. - Jest to nieczęsta okazja, aby poczuć klimat epoki średniowiecza, która w czasach nowożytnych była najdłuższym okresem historycznym - zapewniają organizatorzy.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 uroczystym powitaniem przybyłych, którzy pokażą się w strojach epoki średniowiecza. Około godz. 11:00 wszystkie małe księżniczki i rycerzy zaproszeni zostaną do konkursu na najładniejszy strój. Najlepsze stroje wyróżnione zostaną ciekawymi nagrodami!
Do Gostynia zawitają rzemieślnicy i kupcy ze swoimi warsztatami i kramami, przybliżając wszystkim charakter „średniowiecznego” biznesu. Odwiedzić będzie można stoiska kowala, namiot z ręcznie robioną biżuterią, ceramiką, spróbować samodzielnego wykonania witraży, zobaczyć dawne przedmioty codziennego użytku.
Miłośnicy „walki” będą mogli zobaczyć prawdziwych rycerzy, którzy pokażą wszystkim widzom swoje możliwości w prawdziwych walkach rycerskich - około godz. 12:00 na rynku w Gostyniu odbędzie się bowiem turniej bojowy w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej!

R E K L A M AWszyscy aktywni około godz. 16:00 będą mogli wziąć udział w turnieju łuczniczym pod Górą Zamkową. Około godz. 17:00 przewidziany jest pokaz artyleryjski. Każdy będzie mógł porozmawiać na żywo z uczestnikami II Jarmarku Średniowiecznego i bezpośrednio od najbardziej kompetentnych ludzi dowiedzieć się, jak wyglądało codzienne życie w średniowieczu. Przez cały dzień na scenie z muzyką i opowiadaniami czas będzie umilała „Wędrowna Trupa Roderyka”.

O godz. 13:00 zapraszamy na spektakl Teatru Trójkąt pt. „Za siedmioma wiekami”. Spektakl jest nieco uwspółcześnioną w treści rekonstrukcją komicznego, jarmarcznego widowiska tzw. skomorochów - wędrownych artystów.

Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary zaprasza na zwiedzanie najstarszej części miasta Gostynia. „Zdarzyło się to w Gostyniu…” - przewodnicy w niekonwencjonalny sposób przybliżą zwiedzającym istotne fakty z przeszłości miasta m.in. jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Gostynia – synod różnowierców wielkopolskich. Zwiedzanie rozpocznie się o godz.15:00.

Gwiazdą wieczoru będzie białoruski folkowo-rockowy zespół muzyczny „Stary OLsa”, który opiera swoją twórczość na muzyce epoki średniowiecza i renesansu. Członkowie zespołu przywiązują bardzo dużą wagę do tego, by instrumenty, na których grają, były jak najbardziej zbliżone do tych, jakie używano w średniowieczu. Oprócz muzyki średniowiecznej można spodziewać się również coverów znanych grup rockowych: Red Hot Chili Peppers, Pink Floyd, Metallica. Koncert rozpocznie się o godz. 21:00.

Na jarmarku nie zabraknie: grillowanych potraw, chleba ze smalcem, ogórków kiszonych, swojskich pierogów, lokalnego piwa. Będzie można skosztować świeżo zaparzonej, ręcznie mielonej kawy, chleba z masłem czosnkowym i gzikiem, a także syropu miętowego. Będzie również okazja, by zaopatrzyć się w miody i zioła.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A