Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Jeden staw już zatruty. Boją się o kolejny

› Gospodarka 11 miesięcy temu    12.10.2017
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kaczagórka. Staw niedawno był rekultywowanyKaczagórka. Staw niedawno był rekultywowany fot. A. Twardowska

Bardzo zaniepokojeni są mieszkańcy Kaczagórki (gm. Pogorzela). Jakiś czas temu, w zrewitalizowanym niedawno stawie, pozdychały wszystkie ryby.

 

R E K L A M A

Sygnały napływały do naszej redakcji z kilku źródeł. O sprawie wspominał między innymi radny Eugeniusz Majnert. - Dwa miesiące tam już nie ma ryb, nawet żaby, tam nie ma życia – mówił w rozmowie z naszym tygodnikiem. Kilka dni później do redakcji zadzwonił rozżalony mieszkaniec wioski. 

Pracownicy urzędu miejskiego wraz z burmistrzem Piotrem Curykiem już byli na wizji terenowej. Po niej, interweniowali w wojewódzkim inspektoracie ochrony środowiska. Przedstawiciele WIOŚ pobrali próbki wody i kazali czekać na ekspertyzę. - Ze stawu zrobiła się wręcz sadzawka. Ryby wytrute – informował burmistrz Piotr Curyk.

Co podejrzewają mieszkańcy? O który staw w gminie się boją? Piszemy o tym w bieżącym Życiu Gostynia. 


Zdobądź darmowe bilety na kabaret w Pogorzeli - KLIK. 

 

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Xxx
11 miesięcy temu 1
Ostatnio jak pojechałam do siostry do Kaczejgorki wysiadając z samochodu smród ze stawu mnie odrzucił. Nie dziwię się że nie ma tam ryb w smrodzie idzie ledwo wytrzymać a co dopiero żyć w takiej wodzie. Ładnie wyczyszczony staw i dookoła stawu też zadbane ale po co tam iść jak smród zabija
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A