Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jeden z prezesów rezygnuje. Czy cały zarząd „wywiozą na taczce”?

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    13.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 44 ocen 18 / 89%
A A A
Gostyń. Wiceprezes spółdzielni mleczarskiej A. Stelmaszyński (z prawej) zdecydował się rozwiązać umowę o pracę w spółdzielni mleczarskiej z dniem 1 grudniaGostyń. Wiceprezes spółdzielni mleczarskiej A. Stelmaszyński (z prawej) zdecydował się rozwiązać umowę o pracę w spółdzielni mleczarskiej z dniem 1 grudnia fot. arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Wykreślenie członków - udziałowców Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu oraz odwołanie jednego z prezesów zarządu znalazło się w programie obrad Rady Nadzorczej, zapowiadanych na 18 listopada. - Zaproszenia poszły do członków rady i posiedzenie się odbędzie - zapewnił przewodniczący Andrzej Kubiak.

Ale przygotowania do obrad rady i walnego zgromadzenia przebiegają inaczej, niz zwykle. Przewodniczący Rady Nadzorczej Andrzej Kubiak - kilkanaście dni wcześniej - wydał (jak nigdy) specjalne oświadczenie. Nie zostało dobrze odebrane przez rolników, którzy mają swoje udziały w zakładzie. I w związku z posiedzeniem rady nadzorczej mieli swoje plany. Teraz czuja się odsunięci "na boczny tor".

W programie listopadowego posiedzenia Rady Nadzorczej, zapowiadanego już podczas spontanicznego spotkania udziałowców spółdzielni mleczarskiej z zarządem spółdzielni 28 października, znalazł się punkt, związany z wykreśleniem z członkostwa niektórych rolników. Nie jest to nowością.

- Po to mamy Radę Nadzorczą - bo uczciwi rolnicy, udziałowcy pytają: „A co z tamtymi, którzy w związku z aferą z rozrzedzaniem mleka zniesławili imię spółdzielni mleczarskiej”? Ja nic nie zrobię. Od tego, jest rada czy walne zgromadzenie. Uprawnienia do wykreślenia ich z członkostwa w zakładzie ma rada i te wszystkie osoby zostaną wykreślone z członkostwa spółdzielni. I taką uchwałę podejmie rada nadzorcza. Przynajmniej ja tak będę proponował - 18 listopada. A co dalej z tego będzie, ilu rolników dojdzie jeszcze, to musimy poczekać na dokończenie tego śledztwa, które jest przedłużone do lutego 2020 roku - mówił prezes Grzegorz Grzeszkowiak podczas spotkania z rolnikami w październiku.

Kilka dni temu po powiecie gostyńskim rozeszła się wieść, że „18 listopada rolnicy się zbierają pod spółdzielnią mleczarską i będą wywozić prezesów „na taczce”. W oświadczeniu, podpisanym przez przewodniczącego Rady Nadzorczej Andrzeja Kubiaka, z datą 7 listopada napisano, że na dzień 18 listopada 2019 roku nie jest planowane żadne spotkanie z rolnikami - dostawcami mleka do Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. W dokumencie poinformowano, że takie spotkania odbędą się w grudniu, w ramach posiedzeń Gminnych Kół Hodowców i Producentów Bydła w poszczególnych gminach oraz w ramach corocznych spotkań-zebrań sprawozdawczych, które odbywają się w marcu każdego roku.

- Nie zawsze było wydawane takie oświadczenie, chyba nigdy dotąd - przyznał Andrzej Kubiak, ale co go skłoniło do rozpowszechniania ulotek, czego sie obawiał, nie zdradził.

A rolników oświadczenie nie uspokoiło. Zareagowali odwrotnie. Odbierają to w ten sposób: - Wygląda to tak, jakby przewodniczący rady nadzorczej się asekurował od czegoś, od nas. A myśleliśmy, że jest z nami - mówią.

O medalach dla nauczycieli - KLIK

Innym punktem w programie posiedzenia rady nadzorczej jest "podjęcie uchwały w sprawie odwołania członka zarządu - zastępcy prezesa". Chodzi o długoletniego zastępcę prezesa „mleczarni” Antoniego Stelmaszyńskiego. Jak ustaliliśmy, sam złożył rezygnację ze stanowiska w zarządzie spółdzielni. Dlaczego? Wydawać by się mogło, że coś „ruszyło” w zakładzie. Może zarząd zostanie „odświeżony”? Być może członkowie zarządu i rady nadzorczej zrezygnują z mandatów „w duchu poczucia moralnej odpowiedzialności za zaistniałą sytuację i niepodjęcie wystarczających działań celem niedopuszczenia do niej”? Tego oczekują udziałowcy,  nie wystarcza im odwołanie zastępcy prezesa. I są bardzo nieufni. - To odwołanie wiceprezesa wygląda tak, jakby nam chcieli gęby zamknąć - komentują.

Czy prezes gostyńskiej spółdzielni mleczarskiej zdaje sobie sprawę, że „siedzi na tykającej bombie”? Jak odnosi się do zmian, zapowiadanych w zarządzie?

Czytaj w kolejnym wydaniu „Życia Gostynia”

+ 16 głosów: 18 (89%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (51)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mnbv
4 miesiące temu 51
Ty www nie bądź taki mądry bo napewno już masz nasrane. Ciekawe za co kreche splacisz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12
4 miesiące temu ocena: 83%  50
Kara musi być kradli dolewamy kreskę a to wypad a nie 8 krowę i 40000 na konto za mleko to wtedy żyje a nie strajki strajkuja ci kradli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Która godzina?
4 miesiące temu ocena: 100%  49
Która w końcu godzina? 10:30 czy 11:00? [...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
4 miesiące temu ocena: 73%  48
Gdzie jest urządzenie do załadunku proszku w cysterny które kosztowało 100 000 euro bo na zakładzie go niema
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xaver
4 miesiące temu ocena: 100%  47
Słyszałem że tvn nawet bedzie w poniedziałek...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WWW
4 miesiące temu ocena: 9%  46
Możecie mi wszyscy skoczyć. Zwykła zazdrość przez Was przemawia o nowe obory u prawdziwych rolników a Wy trzymacie w starych Chlewiskach z bakteriami w mleku. Do roboty to też będziecie mieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SŁAWEK
4 miesiące temu ocena: 50%  45
MLECZNY SZAŁ odnoś się z szacunkiem do MLEKOWITY bo prawdopodobnie będziesz musiał przełknąć gorzką pigułkę .....a 50 groszy to w szczycie mieliśmy więcej za mleko jak w Gostyniu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
4 miesiące temu 44
Sławek masz problem z rozumowaniem prostego tekstu co ktoś pisze Jemu chodziło że mają oddawać za 50 gr w kosmosie za kare Annie że tyle płacą. Co za młot z Ciebie odporny na wiedzę. .
~ Uczciwy dostawcs
4 miesiące temu ocena: 100%  43
Wszyscy piszą o rolnikach co folrwsli wodę a co z tymi dużymi firmami co oddawsja mleko do gostynia, może ich też sprawdzić czy nadal mają tyle litrów co przed aferą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mleczny szal
4 miesiące temu ocena: 86%  42
Ci co dolewali wody, najwięcej płaczą. Dlatego mówię: utkać p**de i do roboty na 8 godzin albo do mlekovity za 50 gr oddawać. Teraz wam się oczy otworzą, jak nie będzie z czego spłacić kredytu buaahah.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wx
4 miesiące temu ocena: 87%  41
Rada i zarząd na taczki i wypad
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ooo
4 miesiące temu ocena: 88%  40
Wszyscy rolnicy zbieramy się 18.11.2019 o godz 10.30 walczmy o swoje a ci co nas okradali to powinni odpracować przez 5 lat za najniższą krajową rolnicy za 50 gr.za litr jedynie rada nadzorcza kierownicy transportu produkcji i prezesowie powinni wylecieć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ~SM
4 miesiące temu ocena: 100%  39
Kierownik produkcji od dawna miał dość tego bajzlu. W zeszłym już chciał odejść
~ SM
4 miesiące temu ocena: 92%  38
POPIERAM W 100%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% Kierownik Produkcji,sam zrezygnował z pracy!!!!!Kierownik Transportu powinien,jako pierwszy razem z kierowcami wylecieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To u niego na dziale taki burdel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zbiórka 18.11.2019 godz.10.30!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Okolice
4 miesiące temu ocena: 0%  37
Tak na pewno cala historie stworzyli dziennikarze...i sa zadowoeni ze walaniaj ludzi...ponyslcie troche "mieszkanko" moz3 nie slyszalas o aferze bo mieszkasz 200m pod ziemią
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
4 miesiące temu ocena: 0%  36
Katastrofa jak się czyta komenatrze, widać że niektórych dumienie bardzo boli, poza tym gazety dla naostrzenis sensacji seoje 5gr na pewno wkładają :) nie ma co się nakrecac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tylko prawda ich wyzwoli
4 miesiące temu ocena: 100%  35
130 lat . Te 9 na końcu dat. Wstydu za grosz. Okradali sąsiadów , kolegów , znajomych a może i rodzinę patrząc im w oczy , poklepując się na flaszce . Gdzie teraz wasz wzrok powędruje , liczycie katolik wybaczy ale nie tym razem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tylko prawda ich wyzwoli
4 miesiące temu ocena: 100%  34
Rok powstania mleczarni 1889 Rok budowy nowego zakładu 1979 Rok zagłady wstydu 2019
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tylko prawda ich wyzwoli
4 miesiące temu ocena: 100%  33
Zagłada i wstyd dla 130 letniej historii super marki jaką budowano tyle lat. Uczciwi pracownicy prace będą mieli bo to mleko od uczciwych rolników codziennie przez 365 dni w roku jest produkowane przez ich krowy. Problem polega na tym czy pójdzie to pod tą banderą sprzedać
~ Pomyśl człowieku
4 miesiące temu ocena: 25%  32
Tego życzysz swoim rodakom z ziemi gostyńskiej. Może tam pracuje ktoś tobie bliski rodzina przyjaciel a może koleżanka samotnie wychowująca dzieci. Tam pracują czy w zakładzie czy na gospodarstwie zwykły uczciwy człowiek. Pomyśl o tym dobry człowieku
~ SŁAWEK
4 miesiące temu ocena: 100%  31
Mlekovita złodziei nie potrzebuje więc spokojnie.....i myśle że co nie ktory ma nieżle mózg WYWIROWANY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik xx
4 miesiące temu ocena: 94%  30
Władze dobrze wiedziały co się dzieje w mleczarni bo rolnicy nieraz zgłaszali zaniedbania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trochę prawdy
4 miesiące temu ocena: 100%  29
Cały czas z nimi walczyli ciągle to plomby. Wagi spanie zaworów. Kamery. Kontrole w terenie. Wyrywkowe niespodziewane kontrolę prób. Z wszystkim potrafili sobie poradzić. Jest takie przysłowie _na złodzieja nie ma sposobu jedynie policja może sobie z nimi poradzić
~ Obiekt
4 miesiące temu ocena: 88%  28
Afera nabiera na sile a szefo dalej sobie siedzi na stolku. Brak slow. Dzisiejsza tragedia nasuwa wiele pytan. Wyrazy wspolczucia dla rodziny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik
4 miesiące temu ocena: 55%  27
siki to ma mlekowita z komurkami somatycznymi co lecą przez wirówke. skażone mleko. i wyroby.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ P.P.
4 miesiące temu ocena: 100%  26
Pogonić nieuczciwych kierowców i rolników. Odwołają prezesów i co dalej? Mimo trudnego rynku, mleczarnia się trzyma...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rolnik
4 miesiące temu ocena: 71%  25
Pozbawią czlonkostwa ale mleko będą od nich pewnie brać, co to za kara ? Dla mnie żadna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik
4 miesiące temu ocena: 59%  24
Mlekovita już jeździ po rolnikach z umowami i się Gostyniowi usra. To będzie prawdziwe mleko A nie siki z Gostynia. Zarząd na taczke wszyscy nie tylko ten z Zalesia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczciwy dostawcs
4 miesiące temu ocena: 100%  23
Z tego co wiem ten z zalesia nie jest w zarządzie. Wiesz ze gdzieś dzwoni ale nie wiesz w którym kosciele
~ nnnnn
4 miesiące temu ocena: 75%  22
do pierwszego razu jak oddasz mleko 'zanieczyszczone' i zapłacisz za całą cysternę, nie jest tak kolorowo.
~ Jaś
4 miesiące temu ocena: 93%  21
W pierwszej kolejności powinni zwolnić cały zarząd łącznie z technologiem i nadzorem, to technolog i laboratorium pierwsi powinni wiedzieć że z mlekiem jest coś nie tak no chyba że nie są fachowcami w mleczarstwie a pupilkami zarządu albo maczają w całym procederze paluchy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kacperek
4 miesiące temu ocena: 100%  20
ten ala Vice prezes podobny jest do Borysa Jelcyna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aga
4 miesiące temu ocena: 100%  19
chyba bardziej do breżniewa
~ Xyz
4 miesiące temu ocena: 100%  18
Proponuję zwołać oficjalne zebranie wszystkich członków spółdzielni mleczarskiej i wtedy ustalić i w jaki sposób ukarać wszystkich zamieszanych w tą aferę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ małorolny
4 miesiące temu ocena: 100%  17
chyba na stadionie
~ Rolnik
4 miesiące temu ocena: 100%  16
Oj w poniedziałek Pan Kubiak z Zalesia przejedzie sie na taczce z pod mleczarni za te pisemka i reszta rady też pewnie bedzie grób haha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczciwy dostawcs
4 miesiące temu ocena: 100%  15
W radzie są ludzie wybrani przez was, to jak wybieracie. Jak jeden z rady jedzie na prezesa to reszta się śmieje. Wiem coś o tym bo dostaje esm po każdej takiej radzie że w mleku coś jest. Więc nie wkladaj wszystkich do jednego worka. Sami sobie jesteście winni bo takich sprzedawczykow wybrsliscie
~ Jan
4 miesiące temu ocena: 100%  14
Nareszcie sprawiedliwość zwycięża
~ 23
4 miesiące temu ocena: 88%  13
Wywalić złodzieji dolewali wodę sam dowody to co się zastanawiać a nie bawiom się z nimi strajk organizują ci co kradli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maja
4 miesiące temu ocena: 59%  12
Proszę zapytać prezesa dlaczego zwalnia wszystkich kierowców, nawet niewinnych, dyscyplinarnie. Boi się o swoje stanowisko?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SM
4 miesiące temu ocena: 100%  11
Dlaczego???Bo ma ku temu niezbite dowody z Prokuratury!!!!!!!!!!!!! (Podsłuchy telefonów,kraniki,wężyki,obejścia aparatury pomiarowej)!!!!!Mało????? Zresztą chłopaki wszystko wyśpiewały w Prokuraturze i przyznali się do zarzucanych im czynów!!!!!!To była zorganizowana grupa przestępcza,słowa P.Prezesa!!!!!!!Szkoda że tak późno to wszystko wyszło!!!Foryś i kierowcy zamieszani w całą aferę do PAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ Pytanie
4 miesiące temu ocena: 86%  10
Skąd wiesz, że niewinnych. Prokurator myśli inaczej a on ma poważne podstawy.
~ hm
4 miesiące temu ocena: 50%  9
nie mając podstaw prawnych, nie mozna zwolnic pracownika dyscyplinarnie.Jezeli niewinny w sąd przywróci do pracy.
~ Skandal
4 miesiące temu ocena: 50%  8
Chyba sie boi .Najpierw powini zwolnic Prezesa wystarczajaco długo rzadzi. A teraz zwalnia kierowców co niema jeszcze na nikogo 100% dowodu no i publicznie stwierdza ze kazdy mleczarek.jest winy tez niema dowodów. I jest to na prawie????Poprostu chce doprowadzic do tego zeby mlekowita wzieła mleczarnie Gostyn a on na emeryture i zadowolony z Zycia!!!!!Gdzie sprawiedliwosc !!!
~ dziwne
4 miesiące temu ocena: 100%  7
Syndyk jak to syndyk, na tym jego praca polega by by zająć się upadającą firmą.Jednak zastanawiające jest że tu zatrudnili do dobrze prosperującej firmy.By doprowadził do upadku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stop_
4 miesiące temu ocena: 100%  6
Oszustom mówimy zdecydowanie NIE - czy to kierowca czy rolnik. Inni rolnicy przez lata byli poszkodowani , oszukiwani - komuś trzeba było zaniżyć bu koledze dopisać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szary zwykły człowiek któremu wystarcza uczciwa praca rąk
4 miesiące temu ocena: 100%  5
Zgadza się okradli spółdzielnie i rzetelnych gospodarzy. Dziwi mnie jak niektórzy popierają przestępczą działalność a najbardziej dziwi wsparcie grupy przestępczej przez Panią redaktor. A może ważniejsi są oni dla Pani niż uczciwy człowiek rolnik pracownik poszkodowany przez grupę która uczciwym pogardą.
~ Rolnik
4 miesiące temu ocena: 76%  4
28 października byłem na spotkaniu w mleczarni i prezes mówił że żaden z kierowców nie zostanie zwolniony. Okazuje się że zwolnili już 6 kierowców! Jak można wierzyć temu zarządowi? Robią co chcą... Prezesi doprowadzili do tego stanu mleczarnie i teraz składają wypowiedzenia i chcą się zwolnić? Może jeszcze liczą na wielotysieczne odprawy? Do póki ta afera się nie wyjaśni nikt nie powinien odchodzić. Chore jest to że od wybuchu afery Ci co oszukiwali nadal maja wypłacane pieniądze za odsawiany surowiec. Brak słów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12
4 miesiące temu ocena: 100%  3
Powinni zostać tylko kierowcy, którzy nie są zamieszani w proceder , tak samo hodowcy, którzy są"czyści" -czyli nie zamieszani w oszukiwanie w mleczarni.
~ czytelnik
4 miesiące temu ocena: 77%  2
Mocno irytujące są reklamy, które ciągle się pojawiają. Tak jak lubiłem ten portal tak teraz będę go unikał. Do wyrzygania jest tych reklam i jeszcze zrobione w chamski sposób, że zasłaniają tekst.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
4 miesiące temu ocena: 40%  1
Zmień telefon, mi nic nie zasłania