Jerszyński poprowadził Zjednoczonych do pierwszego zwycięstwa

Jerszyński poprowadził Zjednoczonych do pierwszego zwycięstwa - Zdjęcie główne

Zjednoczeni Pudliszki pokonali Sarnowiankę Sarnowa 5 : 4 w szóstej kolejce klasy okręgowej. Do pierwszego zwycięstwa w sezonie drużynę Dariusza Olejniczaka poprowadził Remigiusz Jerszyński, który zdobył w tym spotkaniu cztery bramki.

Sobotni mecz bardzo dobrze układał się dla gospodarzy. Dobra formę strzelecką od początku pojedynku prezentował Remigiusz Jerszyński, który w 33. minucie miał na swoim koncie klasycznego hat-tricka. Goście w 35. minucie zdobyli gola, ale na przerwę miejscowi schodzili z trzy bramkową przewagą, bo rzut karny wykorzystał Filip Bzdęga. W 51. minucie Zjednoczeni prowadzili już 5 : 1 i mało kto wierzył, że goście wrócą jeszcze do gry. A jednak. W 73. minucie gospodarze prowadzili już tylko 5 : 4. – Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Walczyliśmy i zrobił się z tego dobry wynik. Za szybko jednak uwierzyliśmy w końcowy sukces – podsumował Dariusz Olejniczak. Zjednoczeni utrzymali prowadzenie i po końcowym gwizdku sędziego mogli się cieszyć z pierwszego kompletu punktów w sezonie 2019/2020. Liderem w grupie piątej klasy okręgowej pozostał Piast Poniec. Pierwsze miejsca dla zespołu z Ponieca "wisiało na włosku". Piast wygrał z Gromem Czacz 2 : 1, a zwycięskiego gola Krzysztof Karch zdobył w doliczonym czasie gry. – Zdominowaliśmy przeciwnika w pierwszej połowie. Były okazje na podwyższenie prowadzenia. Karch był dwa razy sam na sam z bramkarzem. Krótko po wznowieniu gry w drugiej połowie straciliśmy gola i dopiero w końcówce zapewniliśmy sobie trzy punkty. Grom mnie zaskoczył. Jest dobrze przygotowany do sezonu i na pewno będzie groźny dla innych zespołów – powiedział trener Piasta Poniec. Miejsce na podium stracił natomiast Sokół Chwałkowo. Beniaminek klasy okręgowej przegrał na wyjeździe z Gromem Wolsztyn 1 : 2. – Sprezentowaliśmy dzisiaj przeciwnikowi dwie bramki, jednak trzeba powiedzieć, że przez większą część spotkania gospodarze byli lepszym zespołem. Trzeba z tej przegranej wyciągnąć wnioski. Zagraliśmy niefrasobliwie w obronie i przez to nie zdobyliśmy punktów w tym pojedynku – skomentował trener Sławomir Gintowt. Czwartej porażki doznali w pierwszej grupie klasy okręgowej piłkarze Wisły Borek Wielkopolski. W niedzielę drużyna Tomasza Gawrońskiego podejmowała lidera grupy pierwszej, Victorię Skarszew. Goście wygrali 4 : 1. – Wynik wskazuje, że goście odnieśli łatwą wygraną. Wynik nie jest adekwatny do tego co działo się na boisku. W pierwszej połowie Michał Kasprzak nie wykorzystał rzutu karnego. Przy dwubramkowym prowadzeniu gości po zmianie stron mieliśmy kolejne okazje bramkowe. Victoria posiada w swoim składzie kilku zawodników, którzy grali w wyższej lidze i to dało się zauważyć. Uważam, że dysponując kompletną kadrą mogliśmy przeciwstawić się gościom – powiedział po niedzielnej porażce trener Wisły Borek Wielkopolski Tomasz Gawroński.

Zjednoczeni Pudliszki – Sarnowianka Sarnowa 5 : 4 (4 : 1)
1 : 0 – Remigiusz Jerszyński (12’)
2 : 0 - Remigiusz Jerszyński (15’)
3 : 0 - Remigiusz Jerszyński (33’)
3 : 1 – Paweł Domagała (35’)
4 : 1 – Filip Bzdęga – z rzutu karnego (38’)
5 : 1 - Remigiusz Jerszyński (48’)
5 : 2 – Filip Bzdęga – samobójcza (51’)