Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Jest już ogrodzenie, jest psia „przebieralnia”, a gdzie zabawki?

› Aktualności 6 miesięcy temu    5.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Za ogrodzeniem, na terenie wybiegu dla psów zamontowano już pierwsze urządzenia. Jednak na zabawki czworonogi będą musiały jeszcze poczekaćZa ogrodzeniem, na terenie wybiegu dla psów zamontowano już pierwsze urządzenia. Jednak na zabawki czworonogi będą musiały jeszcze poczekać fot. A. Fajczyk

Budowa wybiegu dla psów na gostyńskich plantach wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców. Od kilku tygodni stoi ogrodzenie.

R E K L A M A

Zabawek jednak nie ma. Niecierpliwi się radna Elżbieta Śląska, która lobbowała w sprawie utworzenia w mieście odosobnionego wybiegu dla czworonogów. Na ostatniej sesji gostyńskiej rady miejskiej, 2 sierpnia, zapytała, na jakim etapie jest inwestycja.

- Czekamy na dostawę i montaż zabawek. Zgodnie z umową wykonawca ma je zamontować do 22 sierpnia. W trakcie wcześniejszych rozmów firma deklarowała, że do połowy sierpnia to zrobią, ale kiedy przyszło do podpisania umowy, okazało się, że mają tyle zamówień i mogliby nie zdążyć - wyjaśniła Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej gostyńskiego magistratu.

W sumie na terenie wybiegu ma pojawić się około 10-12 urządzeń typu: równoważnia, płotki, przeskok, tunel, slalom lub tor przeszkód.

Z gminnego budżetu na pobudowanie wybiegu dla psów przeznaczono 60 000 zł. Na plantach „przy Rożnie” widać już ogrodzenie, które wraz z montażem kosztowało ponad 22 000 zł. W piątek poza ogrodzeniem pojawiły się pierwsze urządzenia: ławki, betonowe kosze na śmieci i dystrybutory z torebkami na psie odchody. Jest też tzw. śluza czy przebieralnia - ogrodzone miejsce przy wejściu na wybieg, aby właściciele psów mogli założyć czy zdjąć im tam kaganiec, smycz lub szelki.

ZOBACZ, dlaczego w Piaskach Dzień Dziecka odbył się w sierpniu?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ kasia
  5 miesięcy temu 1
  byliśmy dzisiaj ...super
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A