Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Jest ponad 30 pomysłów. Co dalej?

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    12.10.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.konsultacje.gostyn.pl

Zakończyły się kolejne konsultacje społeczne w gminie Gostyń pod hasłem „Zgłoś swój pomysł do realizacji w 2018 roku”. Były one przeprowadzane od 4 do 25 września 2017 r.

R E K L A M A

Przypomnijmy, portal GO! Gostyń Obywatelski umożliwia zgłaszanie pomysłów tylko przez osoby indywidualne. W czasie trwania akcji, za pomocą strony www.konsultacje.gostyn.pl, zainteresowani mieszkańcy gminy Gostyń nadesłali 30 zadań i przedsięwzięć do realizacji w kolejnym roku.

Wśród zgłoszonych przez społeczeństwo pomysłów są między innymi zadania inwestycyjne. Ale pojawiły się też tzw. „zadania miękkie” (nieinwestycyjne), co zdarzało się bardzo rzadko podczas funkcjonowania Gostyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Należą do nich propozycje organizacji imprez w mieście, koncertów czy różnego rodzaju zawodów sportowych i turniejów.
Sporo wniosków dotyczyło uzupełnienia urządzeń na placach zabaw lub całkowitego urządzenia terenu do zabawy dla dzieci, pojawiły się też pomysły, związane z budową i remontem dróg lub chodników, a także kanalizacji. Wnioski napływały zarówno z terenów wiejskich, jak i miejskich. Jeśli chodzi o miasto, zgłaszali je mieszkańcy niemal każdego osiedla: Głogówka, Pożegowa czy ul. Górnej.
Już po upływie wyznaczonego terminu, zgłoszone w internetowych konsultacjach społecznych propozycje zostały przedstawione burmistrzowi, który planuje podczas spotkania z radnymi porozmawiać o pomysłach gminnej społeczności. Dla porównania - w ostatniej edycji Gostyńskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 23 swoje projekty.

 

Zobacz, dlaczego strażacy spotkali się dziś na granicy dwóch powiatów: gostyńskiego i rawickiego. Co się stało?

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A