Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do grudnia
R E K L A M A

Jest szansa, że będzie nowe oświetlenie i zniknie szpetna kotara

› Gospodarka› Inwestycje 9 miesięcy temu    13.03.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 1 / 0%
A A A
Krobia. Krobia.  fot. Bogdan Bujak

Myliłby się ten, kto odwiedzając kino „Szarotka” w Krobi sądziłby, że dyrekcja miejscowego centrum kultury i rekreacji chce zrobić klimat i specjalnie nie zapala wszystkich świateł na sali kinowej. Okazuje się, że na prawie 80 lamp prawie 80 procent z nich nie działa. Ostatnio podjęte projekty mają tę sytuację zmienić. Choć nie tylko oświetlenie wymaga remontu.

R E K L A M A

Z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej GCKiR w Krobi udało się pozyskać 50 000 złotych (z wnioskowanych około 73 000) na prace w sali kina. Mają one być przeznaczone na modernizację oświetlenia awaryjnego, montaż lamp przeszkodowych przy zejściach oraz właśnie wymianę głównego oświetlenia. Zmodernizowana ma zostać również "muzealna” rozdzielnica prądu, z której steruje się wszystkimi światłami.

 – Ona jest już tak przestarzała, że w ogóle nikt nie produkuje do niej części zamiennych – informuje Agnieszka Wujek, dyrektor gminnego centrum kultury.

Całościowy koszt przedsięwzięcia ma wynieść ponad 160 000 złotych.

To nie koniec. Gminne centrum stara się także uczestniczyć w podziale puli środków z Ministerstwa Kultury na modernizację sceny kinowej. Dzięki nim artyści na scenie mogliby wreszcie stanąć w świetle profesjonalnych jupiterów, a nie świetlówek nad sceną, które jak przyznaje Agnieszka Wujek, średnio zdają egzamin.

– Wpisaliśmy też do wniosku taką kratownicę, którą można obniżyć lub podwyższyć i podpiąć do niej dekoracje. Mogą na niej wisieć także mikrofony. I kolejna rzecz zabytkowa, której moglibyśmy się pozbyć, dzięki tej inwestycji, to jest ta „urocza” patchworkowa kotara, żółto-bordowa - jej wymiana również jest wpisana do tego projektu – tłumaczy dyrektor.

Według regulaminu, rozstrzygnięcie tego konkursu powinno nastąpić do końca marca 2017 roku. Przewidywany koszt drugiej inwestycji, to 125 000 złotych, a centrum wnioskuje o dofinansowanie rzędu 100 000 złotych.

Gdyby GCKiR udało się "zgarnać" środki zewnętrzne w obydwu przypadkach prawdopodobnie terminy realizacji projektów pokrywałyby się, aby na jak najkrótszy czas wyłaczyć kino z użytkowania. Oczywiście ostateczna decyzja, czy kino w ogóle będzie modernizowane będzie należała do miejscowych radnych, gdyż cały projekt wymaga też zaangażowania środków własnych gminy.

Czy w ostatnim czasie nie powstaje za dużo sklepów z alkoholem?

Kto chce wygnania Żydów z Gostynia?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ xxx
  9 miesięcy temu 2
  Kino Szarotka ile wspomnień ...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Killer
  9 miesięcy temu 1
  Za taki szmal to się dom buduje!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A