Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Jubileuszowy bieg na urodziny szkoły

› Sport i rekreacja 10 miesięcy temu    18.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. 15. Bieg Patrona ks. Franciszka OlejniczakaGostyń. 15. Bieg Patrona ks. Franciszka Olejniczaka fot. A. Fajczyk

Cieszymy sie z sukcesu Adama Nowickiego w maratonie warszawskim (CZYTAJ TUTAJ), a tymczasem w Gostyniu rosną jego następcy. Starania najmłodszych i nieco straszych pasjonatów biegania mogliśmy oglądać w jubileuszowym Biegu Patrona, przygotowanym na 25-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu.

To impreza dla braci szkolnej z gminy Gostyń i sąsiednich, dla zrzeszonych w klubach sportowych, która co roku odbywa się przed biegami „Nasza Dycha”, organizowanymi wiosną w naszym mieście. Wpisała się na dobre w kalendarz sportowych wydarzeń. Jak było? Powspominajmy.

Do udziału zapisało się ponad 200 zawodników ze szkół i przedszkoli, aby 7 kwietnia wystartować do wyścigu. Start i metę przygotowano przy ul. Sportowej. Zawodnicy mieli do pokonania dystanse o różnej długości - w zależności od wieku. Początek sportowej rywalizacji zainaugurował Bieg Smerfa w kategorii dziewcząt, najmłodsi wystartowali jeszcze w Biegu Malucha (200 m i 600 m). Starszym biegaczom-amatorom długość trasy się zwiększała - aż do 1 500 m. Uczniowie przyszli pełni „mocy”, przygotowani, uśmiechnięci. Już drugi raz mieli możliwość podczas biegu wykorzystać czipy pozwalające na profesjonalne liczenie czasu. Wzdłuż trasy ustawiali się rodzice i najbliżsi z rodziny, a także znajomi. Trzymali kciuki, robili zdjęcia, dopingowali, zachęcali do walki o podium. Frekwencja stała na wysokim poziomie i szkoła zastanawia się czy nie zwiększyć limitu liczby uczestników w przyszłym roku.

Zawodnicy po rozgrzewce ustawiali się na linii startu i oczekiwali na sygnał. Niektórzy przyznali, że intensywnie trenowali (nie tylko na szkolnych lekcjach wychowania fizycznego). Tak jak Bartosz Mikołajczak z gostyńskiej „Piątki”, który za przygotowania do Biegu Patrona wziął się już miesiąc przed startem. Ćwiczył dwa razy w tygodniu, przychodził też na gostyński stadion miejski.

- Lubię trenować na nowej bieżni, jest miękka i fajnie się biega - powiedział. Przed startem na 1 500 m była solidna rozgrzewka. Wystartował bez tremy, a słoneczna pogodna mu sprzyjała. Ostatecznie zajął VI miejsce. Trzech pierwszych uczestników z każdego biegu wśród dziewcząt i chłopców otrzymało medal oraz nagrodę rzeczową, zwycięzcy dostawali także puchar. Dla wszyscy młodych i najmłodszych biegaczy-amatorów organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale.

WYNIKI TUTAJ
- Dziękuję państwu, dziękuję uczniom i przedszkolakom, którzy wzięli udział w zawodach. Pogoda nam dopisała, jak co roku ksiądz Franciszek Olejniczak nad nami czuwa. Bieg uważam za zamknięty, zapraszam za rok - powiedziała na zakończenie Katarzyna Smektała, dyrektor szkoły.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!