Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Już działają przy pokoju zagadek

› Aktualności 10 miesięcy temu    11.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. W muzeum rozpoczęły się prace nad utworzeniem pokoju zagadek Gostyń. W muzeum rozpoczęły się prace nad utworzeniem pokoju zagadek  fot. A. Fajczyk

Sala etnograficzna w Muzeum w Gostyniu przestała istnieć. Na poddaszu budynku trwają już prace, związane z zainstalowaniem escape roomu (pokoju zagadek).

Uruchomienie pokoju zagadek to pomysł na przyciągnięcie do gostyńskiego muzeum większej liczby odwiedzających. Ma powstać na najwyższym piętrze obiektu przy ul. Kościelnej. Wyjście z pokoju będzie możliwe dopiero po rozwiązaniu zagadek i odpowiedzi na zestaw pytań. Tego typu rozrywki są obecnie w modzie. Escape roomy powstają w wielu dużych miastach Polski.
 

- Nie znamy jeszcze terminu uruchomienia pokoju zagadek. Dzisiaj rozpoczęły się remonty przygotowawcze. Do salki weszli pracownicy firmy, która zajmuje się postawieniem ścianek i innych prostych konstrukcji - informuje Robert Czub, dyrektor gostyńskiego muzeum.

Ciekawa atrakcja w muzeum może ruszyć na przełomie października i listopada. Najbardziej prawdopodobną datą (która padła z ust wiceburmistrza Gostynia) jest 11 listopada, chociaż dyrektor muzeum sugeruje, że być może uda się atrakcję uruchomić wcześniej. Eksponaty muzealne z sali etnograficznej trafiły do innych pomieszczeń muzealnych. - Tymczasowo wyłączyliśmy ekspozycje. Ale niebawem trafią do magazynu, który wypożyczymy, abyśmy tam mogli składować eksponaty - informuje Robert Czub.

Tematyka gostyńskiego pokoju zagadek ma nawiązywać do czasów napoleońskich. Odwiedzanie pokoju ma być nauką poprzez zabawę, a jednocześnie narzędziem do upamiętnienia lokalnej historii związanej z tym okresem.

Na razie w dawnej salce etnograficznej ekipa remontowa układa płyty podłogowe, ustawia ścianki, potrzebne konstrukcje i instalacje. Aranżację escape roomu gostyński samorząd zlecił firmie specjalistycznej, zajmującej się na co dzień projektowaniem „zagadkowych pokojów”. Instalowanie dekoracji i eksponatów potrwa mniej więcej miesiąc.

Dyrektor muzeum zakłada, że escape room będzie funkcjonował tylko przez pewien czas. - Ludziom wcześniej czy później i tak się znudzi. Później zapadnie decyzja, czy powracamy do salki etnograficznej czy tylko zmieniamy dekoracje w pokoju i dalej pozostaje escape room. Koszt przedsięwzięcia jest dość spory (CZYTAJ TUTAJ) - mówi Robert Czub.

Czy na czas funkcjonowania pokoju zagadek muzeum zamierza zatrudnić dodatkowego pracownika? - Jeśli byłoby więcej osób odwiedzających, będziemy musieli kogoś zatrudnić. Ale dopiero po uruchomieniu zrobimy analizę i pomyślimy, jak sprawa zostanie rozwiązana - dodaje dyrektor muzeum.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!