Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Już mamy sześć osób rannych

› Z policji 9 miesięcy temu    11.03.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. arch. portalu gostynska.pl

Wymuszanie pierwszeństwa przejazdu przez kierowców - to najczęstsze przyczyny powstawania zdarzeń drogowych na szosach powiatu gostyńskiego w lutym. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu podsumowała ubiegły miesiąc 2018 roku pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Na drogach powiatu gostyńskiego w lutym w sumie doszło do 5 wypadków oraz 29 kolizji drogowych. W wypadkach tylko w lutym 5 osób zostało rannych.  A w sumie od początku 2018 roku zanotowano 6 osób poszkodowanych w zdarzeniach na szosach naszego powiatu. Doradzamy ostrożniejszą jazdę.

R E K L A M ACo najczęściej było powodem powstawania zdarzeń drogowych w poprzednim miesiącu? Oprócz nieustępowania pierwszeństwa przejazdu przez prowadzących samochody (11 zdarzeń), kierowcy zbyt brawurowo poruszali się po szosach i nie potrafili dostosować prędkości jazdy do panujących warunków ruchu (9 zdarzeń). Poza tym: nieprawidłowe cofanie, wymijanie, wyprzedzanie – 7 zdarzeń, niezachowanie bezpiecznego odstępu – 4 zdarzenia, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – 2 zdarzenia, inne – 1 zdarzenie.

Czytaj o dachowaniu audi A4 w Czachorowie - KLIK

Ponieważ najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, pod tym względem miejsca newralgiczne na drogach powiatu to skrzyżowanie dróg pomiędzy miejscowościami Grabonóg – Gostyń – Podrzecze („przy lustrze”), a także skrzyżowanie ulic Lipowej i Fabrycznej oraz Rondo Biznesu w Gostyniu.

W lutym policjanci ujawnili na terenie powiatu 2 nietrzeźwych oraz 1 w stanie po użyciu kierujących pojazdami mechanicznymi, a także 1 nietrzeźwego rowerzystę. Nietrzeźwi kierowcy byli sprawcami 1 zdarzenia drogowego.

Jeśli chodzi o sprawców zdarzeń, to kierujący samochodami osobowymi spowodowali 26 zdarzeń, kierujący samochodami ciężarowymi spowodowali 3 zdarzenia.

Chcesz wiedzieć pierwszy, co się dzieje w regionie? POLUB NASZĄ STRONĘ - ZWIELKOPOLSKI24.PL [TUTAJ]

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A