Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Już nie chodzą do szkoły pieszo

› Aktualności ponad rok temu    4.03.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Jańczak

Dzieci z Bodzewka, Strzelec Małych, Ziółkowa i Tanecznicy od poniedziałku dojeżdżają do szkoły w Bodzewie autobusem. Wprowadzenie przez gminę dowozu jest nie tylko wygodne dla rodziców, ale przede wszystkim ma służyć bezpieczeństwu najmłodszych. Zmiana dotyczy jednak tylko kursów porannych. Po lekcjach dzieci będą docierać do domu na własną rękę.

Na dowożenie dzieci z tego obwodu szkolnego w budżecie gminy Piaski zabezpieczono 27 930 zł.  Warto zaznaczyć, że wprowadzenie autobusu w obwodzie szkolnym Bodzewa było możliwe również dzięki zmianie Ustawy o systemie oświaty. - Wcześniej przepisy mówiły, że gmina może dowozić dzieci mieszkające w odległości od szkoły powyżej 3 km. A w tej chwili jest napisane, że powyżej 3 km gmina musi, a do 3 km może dowozić  – tłumaczy Andrzej Konieczny, sekretarz Piasków.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!