Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kampania na ostatniej prostej. Były tylko 3 osoby

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    23.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Poseł Joanna Lichocka, kandydatka PiS w wyborach do Parlamentu EuropejskiegoGostyń. Poseł Joanna Lichocka, kandydatka PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego fot. A. Fajczyk

Rozczarowani byli organizatorzy spotkania z poseł Joanną Lichocką, kandydatką PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do biblioteki publicznej, 18 maja, przyszły zaledwie 3 osoby. - Były plakaty, wiadomości w radiu regionalnym, ogłoszenia podczas mszy św. Przecież do gostyńskiej fary chodzi bardzo wielu mieszkańców, myślę. Jeśli ksiądz w farze mówił przez tydzień, to myślałem, że przyjdą - żalił się asystent Marek Bąkowski.

- Gdzie jest gostyńska prawica? - zastanawiały się panie, które pojawiły się w bibliotece. Mieszkanki Gostynia próbowały przyprowadzić znajomych, ale widocznie koleżanki uznały, że warto słoneczną pogodę wykorzystać na majówkę lub prace na działce. Dzięki małej ilości osób, spotkanie miało kameralny charakter. Kandydatka dała do zrozumienia obecnym, że kandydujący do Parlamentu Europejskiego mają teraz intensywny okres.

Leszek Miller w Gostyniu - KLIK

- Apeluję o głosowanie na mnie, mam poparcie prezesa Jarosława Kaczyńskiego, spot radiowy i telewizyjny - powiedziała Joanna Lichocka.

- Ładnie wyglądacie razem - odpowiedziała jedna z mieszkanek Gostynia. Posłanka Lichocka namawiała, aby iść koniecznie głosować 26 maja. Politycy PiS (także, ci, którzy nie startują w wyborach do europarlamentu) zamierzają dotrzeć do jak największej liczby małych miejscowości i namawiają jak największą grupę wyborców, aby poszli głosować .

- To bardzo ważne. Frekwencja dotychczas w eurowyborach wynosiła 23%. To znaczy, że do urn chodziło głosować mniej niż połowa uprawnionych, w porównaniu z głosującymi w wyborach parlamentarnych. A nam bardzo zależy na tym, aby po pierwsze Polacy poszli do wyborów, a po drugie - wybrali PiS - mówiła Joanna Lichocka. Uświadamiała obecnym na spotkaniu, że „tam, w Brukseli są ludzie którzy głosują za Polską i przeciw Polsce”. - Jak nam pokazali ci dotychczasowi politycy, którzy tam w większości byli to oni byli zdolni do głosowania wbrew polskim interesom, a zgodnie z interesami własnych partii lub swoich sojuszy, które mają w Unii Europejskiej - mówiła kandydatka. Zapewniła, że chce, żeby w UE była jak najmocniejsza reprezentacja polityków, którzy głosują za polskimi sprawami, za polską racją stanu zawsze i wszędzie - bez względu na okoliczności, na umowy z partnerami tej samej grupy politycznej. - Aby głosowali czy to w kwestii pracowników delegowanych, w kwestii równości firm, wolności w internecie czy w kwestii równości konsumentów (aby te same produkty, w takim samym opakowaniu nie były lepszej jakości na Zachodzie, a gorszej na rynku w Polsce) - podnosiliśmy to i będziemy podnosić - zapewniała Joanna Lichocka z PiS.

Wyjaśniała, że chodzi o to, aby w Parlamencie Europejskim była silna reprezentacja polityków, którzy teraz będą walczyć o nowa perspektywę budżetową. Według niej nowa perspektywa, przedstawiona na kolejne 7 lat, która została zaakceptowana przez obecna komisję europejską i podpisana przez komisarz Bieńkowską, zabiera Polsce ponad 20% funduszy na politykę rolną. Politycy PiS nie mogą się na to zgodzić.
 

- Planujemy zwiększyć te środki i przywrócić przynajmniej to, co pierwotnie mieliśmy na rolnictwo i politykę spójności - na inwestycje drogowe i kolejowe. Już są prowadzone rozmowy. Premier RP i prezes Jarosław Kaczyński rozmawiają z naszymi potencjalnymi partnerami w PE, że koniecznie ta perspektywa budżetowa musi być inna - mówiła posłanka. Joanna Lichocka zawitała do Gostynia z koleżanką - dziennikarką Dorotą Kanią, która zaprezentowała w gostyńskiej bibliotece swój najnowszy dokument o żołnierzach wyklętych pt. „Ryngraf”.


Wybory do Parlamentu Europejskiego tuż tuż, bo 26 maja. Kampania wyborcza na ostatniej prostej. Kandydaci wykorzystują każdą okazję, by spotkać się z wyborcami i przekonać ich do programu, do oddania głosu. 22 maja w Gostyniu pojawili się czterej politycy skrajnej prawicy, którzy startują do europarlamentu jako Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy. 

Konfederację tworzą środowiska wolnościowe, narodowe, konserwatywne i proobywatelskie. W swojej działalności na pierwszym miejscu stawiają takie wartości jak wolność, naród, tradycja. Na wczorajszym spotkaniu w gostyńskiej bibliotece zaprezentowali się kandydaci Konfederacji z wielkopolskiej listy: Witold Tomczak z Kępna, Andrzej Kuświk z Kalisza, Maciej Jóźwiak ze Środy Wlkp. i Anna Bryłka. Kandydaci prezentowali nie tylko swoje programy i sylwetki, mówili też sporo o roli Polski w Unii Europejskiej i szerzącej się w niej patologii.
 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ pg
  3 miesiące temu ocena: 50%  10
  Co ta Pani jak posłanka zrobiła dla naszego regionu? teraz przyjechała przekazać to o czym mówią jej koleżanki i koledzy w mediach tzn.wyuczone formułki zaakceptowane przez prezes,ludzie już to znają i nie chcą marnować czasu na takie spotkania.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ belfer
  3 miesiące temu ocena: 43%  9
  Zapewne już biegną nauczyciele za PIS-em....śmiechu warte!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Byłem jestem będę
  3 miesiące temu ocena: 30%  8
  A kto by chciał widzieć takie coś i jeszcze tego słuchać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ informacja?????
  3 miesiące temu ocena: 69%  7
  Dlaczego obrazasz? Ja poszlabym chetnie ale NIE WIEDZIALAM. Jezeli oglaszano z ambony w Farze to nie jest moja parafia. Od ogloszen sa media lokalne,plakaty informacyjne i zaproszenia do instytucji,stowarzyszen klubow seniora itp, a nie ogloszenia parafialne.Wymiana asystenta w trybie pilnym.
  ~ rence_opadajom
  3 miesiące temu ocena: 86%  6
  a pis tyle daje ,no i ksionc mówił w kościele - niewdzięcznicy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Paula
  3 miesiące temu ocena: 67%  5
  I pani redaktor jeszcze była no wydarzenie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ od prawa do lewa
  3 miesiące temu ocena: 94%  4
  Ciekawe czy spotkanie z Kandydatami innych Partii też Ksiądz z ambony ogłasza? Troszkę niesmacznie...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ d
  3 miesiące temu ocena: 100%  3
  Gdzie gostyńska prawica? Na pewno nie PiS - wzorcowej partii lewicowej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hi
  3 miesiące temu ocena: 100%  2
  hi ale tłumy !!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Termin!
  3 miesiące temu ocena: 78%  1
  Panie asystencie,wiadomo ze w Gostyniu 18 maja organizowano Noc Muzeow. I praktycznie od 16.00 trwaly przygotowania w 20 punktach miasta Gostyn. Mieszkancy tlumnie,podobnie jak w calej Polsce odwiedzali od 17.00 te miejsca . Prosze miec pretensje do siebie za wybranie takiego terminu.Ja na miejscu Pani Posel pomyslalabym o zmianie asystenta.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji