Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kamper - co trzeba zrobić zanim wyruszysz w podróż?

› Motoryzacja› Porady ponad rok temu    26.11.2018
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Bez względu na środek transportu, do każdej podróży trzeba się odpowiednio przygotować. Do jednych mniej, do innych bardziej – wycieczka kamperem jest jednak podróżą wymagającą kompleksowego przygotowania. Będąc kierowcą kampera musisz zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoje i pozostałych uczestników wyprawy, zaplanować trasę i zapakować do samochodu wszystkie niezbędne w podróży rzeczy. Sprawdź, o czym musisz pamiętać.

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Zanim wyruszysz w trasę musisz przygotować kamper do podróży. Przede wszystkim niezbędny jest przegląd techniczny pojazdu lub przyczepy – mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i bliskich. Chyba nie trzeba dodawać, że każda, nawet najmniejsza usterka, wymagająca przerwania podróży i wizyty u mechanika, może popsuć nam całe wakacje, nie wspominając o dodatkowych kosztach z tytułu napraw.

O czym jeszcze trzeba pamiętać w kwestii bezpieczeństwa? Przede wszystkim nie wolno zapomnieć o ubezpieczeniu. Dla kierujących kamperem, podobnie zresztą jak dla właścicieli innych pojazdów, obowiązkowe jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ale samo OC nie wystarczy. Warto dodatkowo rozszerzyć ubezpieczenie np. o AC czy NNW. Czasem ubezpieczyciele oferują skrojony na miarę pakiet ubezpieczeń dla kamperów, zapewniający bezpieczeństwo w każdej nieprzewidzianej sytuacji na drodze i poza nią.

Chcesz wiedzieć ile kosztuje kompleksowe ubezpieczenie dla kampera? Kliknij w link best motorhome insurance i złóż zapytanie.

 

Ramowy plan podróży

Planowanie to bardzo istotna część przygotowań do podróży. Ramowy plan wycieczki powinien zostać zaakceptowany przez wszystkich jej uczestników. Należy uwzględnić w nim krótkie postoje i dłuższe pobyty w danym miejscu, planując gdzie ewentualnie możemy się zatrzymać i urządzić nocleg. Dobrze jest też wspólnie ustalić, jakie miejsca chcemy zwiedzić. Oczywiście plan ten będzie można modyfikować w trakcie podróży.

 

Podstawowy ekwipunek

Co zabrać ze sobą w podróż? Zasada jest prosta – zabierz ze sobą wszystko to, co przyda Ci się w trasie i sprawi, że w samochodzie kempingowym będziesz czuł się jak w domu. Raczej nie ma sensu wozić ze sobą ogromnych zapasów żywności, jako że ewentualne braki można uzupełnić zatrzymując się na zakupy w najbliższym markecie. Z pewnością jednak przyda Ci się zapas ubrań i środków higieny. Jeśli chodzi o sprzęty, dobrze jest ze sobą zabrać pralkę turystyczną, żelazko czy piekarnik na kuchenkę gazową.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!