Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Kanalizacja w tragicznym stanie. Gminę stać na jej przebudowę?

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    12.11.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A
Boreccy samorządowcy zastanawiali się, czy gmina jest w stanie sama przebudować kanalizację przy ul. Zdzieskiej w BorkuBoreccy samorządowcy zastanawiali się, czy gmina jest w stanie sama przebudować kanalizację przy ul. Zdzieskiej w Borku fot. A. Fajczyk

Boreccy rajcy podczas ostatniej sesji rady miejskiej usłyszeli od burmistrza Marka Rożka, jak poważna inwestycja, związana z remontem ul. Zdzieskiej, może czekać borecki samorząd w najbliższych latach, o ile nie w przyszłym roku. Gmina od wielu lat ma problem z ul. Zdzieską - jedną w mieście drogą, która prowadzi z rynku w kierunku świątyni na Zdzieżu. Administratorem drogi jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, oddział w Ostrowie Wlkp.

R E K L A M A

Tak Borek obchodził Święto Niepodległości

Burmistrz Rożek rozpoczął rozmowy z zarządcą, ponieważ od lat szczególnym utrapieniem, związanym z ulicą Zdzieską jest zawalająca się kanalizacja deszczowa. - Udało się ruszyć temat i nie wiem, czy to nasze szczęście, czy odwrotnie. Ale już w końcu trzeba było. Zarząd dróg wojewódzkich, oddział w Ostrowie, za zgodą dyrekcji w Poznaniu rozpoczął przygotowanie dokumentacji do wykonania kanalizacji deszczowej - poinformował borecki włodarz. I na tym dobre wiadomości się skończyły. Jak mówił Marek Rożek, po jego interwencji, cała kanalizacja deszczowa przy ul. Zdzieskiej została przeczyszczona przez fachowców hydrauliczno-kanalizacyjnych z WUKO. - A po tygodniu 3/4 rur z powrotem było zasypane. Kanalizacja jest w stanie „zwłokowym” - informował radnych burmistrz.

Kolejna wiadomość była taka, iż monitoring wykazał, że w 80%-90% kanalizacja jest ogólnospławna (a więc ścieki bytowo-gospodarcze i opadowe miałyby spływać jednym kanałem). Włodarz Borku, kiedy usłyszał w WZDW w Ostrowie Wlkp., że gmina prawdopodobnie będzie musiała zająć się przebudową kanalizacji, zrobił analizę kosztów inwestycji. - Tak z marszu przymierzyłem się, ile to by kosztowało. Wyliczyłem, że mniej więcej 1 188 000 zł - wyjaśniał burmistrz Rożek.

Więcej w bieżącym numerze „Życia Gostynia”

R E K L A M A
+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A