R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kania już blisko podium

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 3 miesiące temu    20.10.2019
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
Kania Gostyń - Rawia Rawicz 3 : 0Kania Gostyń - Rawia Rawicz 3 : 0 fot. S. Hajduk

Trzy punkty zdobyte z Rawią spowodowały, że gostyńska Kania jest coraz bliżej podium w drugiej grupie piątej ligi. Zespół Grzegorza Wosiaka pokonał Rawię Rawicz 3 : 0 i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Do trzeciej Pinsel-Peter Krobianki zespół z Gostynia traci tylko jeden punkt.
    Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2 : 0. W 12. minucie na prowadzenie miejscową drużynę wyprowadził Damian Krzyżostaniak. W 30. minucie do bramki Rawii trafił Filip Szkudlarek. W drugiej połowie spotkania goście byli bliscy zdobycia gola kontaktowego. Po strzale z rzutu wolnego piłka otarła się od bramki Jakuba Krzyżostaniaka. W 60. minucie swojego kolejnego gola w rozgrywkach zdobył Dawid Jędryczka. Ofensywny zawodnik wyszedł na czystą pozycję. Młody bramkarz Rawii pogubił się w tej sytuacji i w ten sposób został ustalony wynik spotkania. Goście w sobotnim spotkaniu byli groźni ze stałych fragmentów gry. W 74. minucie mogli bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego zdobyć honorowego gola. Po strzale Michała Skrzypaczka piłka ponownie odbiła się od bramki Kani. - Z zupełnie innym nastawieniem rozpoczęliśmy mecz. Pierwszy gol spowodował przewartościowanie w naszym zespole. My bardziej musieliśmy się przestawić na budowanie akcji. Nie było nas stać na dobrą grę. Mamy przetrzebiony skład. Wiele naszych ogniw dzisiaj zawiodło. Mecz bez emocji – powiedział po ostatnim gwizdku trener Rawii Rawicz Jerzy Radojewski. – Patrząc na miejsca, które zajmują zespoły, to trzeba przyznać, że poziom spotkania nie był zbyt wysoki. Rawia popełniała dużo błędów, a my potrafiliśmy je wykorzystać, ale nie wszystkie. W przeciągu całego spotkania byliśmy zespołem przeważającym, a przeciwnik największe zagrożenie stwarzał nam po stałych fragmentach gry – powiedział trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.
Sobotnim zwycięstwem Kania przedłużyła serię spotkań bez przegranej do dziewięciu (trzy wygrane, sześć remisów).

Obecni i przyszli mistrzowie karate w Krainie Orła.

Kania Gostyń – Rawia Rawicz 3 : 0 (2 : 0)
1 : 0 – Damian Krzyżostaniak (12’)
2 : 0 – Filip Szkudlarek (32’)
3 : 0 – Dawid Jędryczka (60’)
Kania: J. Krzyżostaniak – Maćkowski, Fechner, D. Krzyżostaniak, Wytykowski, Łapawa (54’ Sz. Olejniczak), Mucha, Danielczak, Szkudlarek (87’ S. Pakosz), Dudka (74’ Kozłowski), Jędryczka (80’ Bzdenga)