Kania kończy jesień na podium

Kania kończy jesień na podium - Zdjęcie główne

Zwycięstwem zakończyli rundę jesienną w piątej lidze piłkarze Kani Gostyń. Przed własną publicznością zespół z Gostynia pokonał PKS Racot 1 : 0.

Zwycięskiego gola gospodarze zdobyli w 53. minucie. Do bramki drużyny Dawida Dominiczaka trafił Filip Szkudlarek. Po meczu trener gości żałował pierwszej połowy oraz pozazdrościł Kani bramkarza. – Skuteczność zadecydowała, że Kania wygrała dzisiaj 1 : 0. Chyba nie ma się czemu dziwić, dlaczego w rundzie jesiennej drużyna z Gostynia straciła tylko dziesięć goli. W bramce ma Krzyżostaniaka, który dzisiaj sam wyciągnął chyba trzy sytuacje stuprocentowe z linii bramkowej. My natomiast przyjechaliśmy bez „bramkarza”. Hubert Matyja w poprzednim meczu zdobył gola dla naszego zespołu, a dzisiaj musiał stanąć między słupkami. Taka jest rzeczywistość piłkarska w niższych ligach. Nasz bramkarz zagrał pozytywne zawody. Nie zawinił przy golu – stwierdził PKS-u Racot. O podsumowanie spotkania poprosiliśmy też trenera Kani. – Bardzo dobry mecz rozegrał nasz bramkarz. Nie po raz pierwszy popełniamy błędy obronie i Kuba potrafi nas uratować. Podobnie było w meczu z Wiarą Lecha Poznań. Też miał świetne interwencje. Do przerwy przeciwnik miał więcej klarownych sytuacji. W drugiej części pojedynku mogliśmy wcześniej zamknąć to spotkanie. Zabrakło skuteczności – powiedział po meczu trener Kani Gostyń.

Po siódmym zwycięstwie Kania zakończy sezon na podium w drugiej grupie piątej ligi.

Kania Gostyń – PKS Racot 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Filip Szkudlarek (53’)
Kania: J. Krzyżostaniak – Wytykowski (74’ T. Hajduk), D. Krzyżostaniak, Fechner, Maćkowski, Mucha (86’ Goszczyński), Karolczak (64’ Ł. Hajduk), Lada (70’ Gendera), Szkudlarek, Jędryczka, Sz. Olejniczak