Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kąpiele na Cegielni w lipcu i sierpniu? Jest na to szansa

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    15.05.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska/ arch. portalu

O tym, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców sąsiednich gmin, a nawet powiatów, nikogo przekonywać nie trzeba. Zbiornik wodny na Cegielni w Pępowie przyciąga amatorów plażowania.

 

Problemy zaczęły się w ubiegłym roku, gdy weszły zmiany w zakresie organizacji i prowadzenia nadzoru nad „kąpieliskami” i „miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli”. Te ograniczają korzystanie z takich miejsc. W efekcie, w ubiegłym sezonie letnim, Cegielnia czynna była tylko w lipcu. Jest szansa, że w tym roku będzie to również sierpień. Gmina czeka na odpowiedź. Niepokój budzi jeszcze inny fakt. W Pępowie mówi się o tym, że zbiornik powoli wysycha, a fale plażowiczów niekorzystanie wpływają na mieszkające w zbiorniku ryby. Nie ma idealnego rozwiązania.

Temat poruszono na majowej sesji rady gminy. Jacek Śląski, kierownik wydziału kultury i sportu pępowskiego urzędu zaproponował, a radni się zgodzili, aby w tym sezonie Cegielnia stała się „miejscem okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli” od 1 do 30 lipca. To jest już pewne, ale gmina ma inne rozwiązanie. Chce podzielić plażę na dwie części. Tym sposobem, po dwudniowej przerwie (na przesunięcie bojek i oznaczeń), plaża mogłaby być czynna ponownie od 2 do 30 sierpnia.

Takie rozwiązanie przyjęły w ubiegłym roku chociażby władze gminy Krzywiń, na której terenie leży plaża w Cichowie.

- Jeszcze nie mamy 100% odpowiedzi ze wszystkich trzech instytucji opiniujących, czyli Inspektora Ochrony Środowiska, Wód Polskich i Sanepidu. Kwestia tygodnia, dwóch i się dowiemy, czy ten drugi miesiąc będziemy mogli to miejsce poprowadzić – mówił kierownik J. Śląski.

Więcej w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Ukradł rower spod komendy policji.
 

Cegielnia w Pępowie

Korzystasz z wypoczynku na pępowskiej Cegielni? 

ankieta dodana 15.05.2019, ilość wszystkich głosów: 57
Tak, bywam tam często
33%
Przyjeżdżam sporadycznie
33%
Nie, nie odwiedzam tego miejsca
33%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!