Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Kenijki i Kenijczycy zdominowali Bieg Bojanowskiego

› Sport i rekreacja 3 miesiące temu    25.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Aleksandra Lutyńska

Hosea Kiplagat wśród mężczyzn oraz jego rodaczka Matebo Ruth Chemisto, jako pierwsi w swoich kategoriach przekroczyli linię mety 36 Ogólnopolskiego Biegu im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Piaskach. Jedynymi, którzy nawiązali walkę z czarnoskórymi biegaczami byli walczący o kwalifikację olimpijską w maratonie Adam Nowicki oraz zwyciężczyni zeszłorocznego Biegu Bojanowskiego wśród pań Białorusinka Katsiaryna Ptashuk.

- Trasa biegu była bardzo fajna, choć było też kilka podbiegów. Przez większość czasu biegłem z innymi, ale na ostatnim kilometrze postanowiłem zaatakować. Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa - mówił Hosea Kiplagat, który swój czas 30 minut 2 sekundy ocenił jako „zadowalający”.

Porażka z rywalem z Kenii nie wywarła natomiast żadnego wrażenia na Adamie Nowickim, który w rodzinne strony przyjechał bardziej... na Dzień Mamy i zobaczyć się najbliższymi, niż na poważne bieganie.

- W sytuacji, kiedy byłem w formie, miałem idealną dyspozycję, to na Biegu Europejskim w Gnieźnie z nim wygrywałem. Ale to jest dla mnie wspaniałe przeżycie, jak widzę swoich znajomych, kolegów ze szkoły, którzy kibicują, wspierają. To jest coś niesamowitego i w żadnym innym miejscu nie ma takiego wsparcia, jak w Gostyniu czy tutaj w Piaskach - oznajmił Adam Nowicki.

Tradycyjnie bieg główny poprzedziły biegi rekreacyjne: dla przedszkolaków, młodzieży szkolnej, dla zdrowia, mały bieg oraz dla niepełnosprawnych.

W ramach Biegu Bojanowskiego odbyły się także Drzwi otwarte w firmie Mondi Simet - zobacz TUTAJ.

Przeczytaj również: już jutro wybory do Parlamentu Europejskiego

Kat. generalna mężczyzn

1. Hosea Kiplagat

2. Adam Nowicki

3. Kibire Moses Kipruto

Kat. generalna kobiet

1. Matebo Ruth Chemisto

2. Kimutai Hellen Jepkosgei

3. Katsiaryna Ptashuk

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!