Kibic na boisku! Wisła ma kłopoty

Kibic na boisku! Wisła ma kłopoty - Zdjęcie główne

Kara finansowa, a może nawet zamknięcie stadionu grozi Wiśle Borek Wielkopolski po ostatnim meczu drużyny Tomasza Gawrońskiego z Gromem Wolsztyn. Gospodarze przegrywali od 32. minuty 0 : 1. Zespół z Borku Wielkopolskiego dążył do zdobycia bramki wyrównującej. Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Wisły Borek Wielkopolski w 86. minucie sędzia podyktował "mocno kontrowersyjny" rzut karny dla gospodarzy. - Główny arbiter niedzielnego pojedynku oddał tym samym to, co zabrał w pierwszej połowie, kiedy podczas rzutu rożnego w wolsztyńskim polu karnym zostali jednocześnie powaleni Szymon Andrzejczak i Dawid Robak. Wtedy gwizdek jednak milczał - czytamy na stronie Wisły. Michał Kasprzak wykorzystał jedenastkę. Gospodarze próbowali szybko wznowić grę od środka. Piłki nie chciał oddać bramkarz gości i powstało zamieszanie pod bramką Gromu. W to wszystko wmieszał się jeden z kibiców Wisły, którego od zawodników Gromu odciągnął Michał Kasprzak. Klub z Borku Wielkopolskiego czeka kara. Jaka? Gdy tylko pojawi się oficjalny komunikat w tej sprawie poinformujemy o tym na naszym portalu.

Takich emocji nie było w meczu derbowym Lwa Pogorzela - Zjednoczeni Pudliszki, choć losy tego pojedynku też rozstrzygnęły się w końcówce spotkania. Lider z Pogorzeli  był zdecydowanym faworytem, ale długo męczył się z drużyną Andrzeja Loksia. Dopiero w 81. minucie Filip Bzdęga skapitulował. Z rzutu karnego bramkarza gości pokonał Mateusz Kubiak. – Uważam, że spisaliśmy się dzisiaj dobrze. Chłopacy realizowali nasze założenia. Zawodnicy walczyli i dużo zdrowia zostawili na boisku. Karny był trochę przypadkowy – powiedział po meczu trener Zjednoczonych Pudliszki Andrzej Lokś. Trzy punkty w minionej kolejce zdobył też Piast Poniec. Przed własną publicznością beniaminek klasy okręgowej pokonał Rydzyniaka Rydzyna 2 : 1. - W pierwszej połowie byliśmy świadkami piłkarskich szachów. Objęliśmy prowadzenie w końcówce pierwszej odsłony. Po przerwie goście na nas ruszyli. Mądrze się broniliśmy – powiedział trener Piasta Grzegorz Posikata.

Wisła Borek Wielkopolski – Grom Wolsztyn 1 : 1 (0 : 1)
0 : 1 – (32’)
1 : 1 – Michał Kasprzak – z rzutu karnego (86’)
Wisła: Kędzia - Kędziora, Juskowiak, Sz. Andrzejczak, Baran (77’ Dopierała), Galusik, Grzemski (72’ Gawroński), Robak, Kasprzak, Konieczny, M. Tomczak.

Piast Poniec – Rydzyniak Rydzyna 2 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – Krzysztof Karch (45’)
2 : 0 – Mariusz Klimasz (62’)
2 : 1 – (70’)
Piast Poniec: Maćkowiak – Berger, Klimasz, Dorociak, Stachowiak (60’ Piaszczyński), Szczepaniak, Szumny, Bujak, Matecki, Chwaliszewski, Karch

Lew Pogorzela – Zjednoczeni Pudliszki 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Mateusz Kubiak – z rzutu karnego (81’)
Lew: Szuba – Ciesielski, Krystkowiak, Kubiak, Manuszak (46' Niedźwiedź), Mierzwicki (75' Mazurek), Ptak, Stachowiak, Staszewski, Ziembiński, Wawrocki
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Baranowski, Głoskiewicz, Idziak, Jerszyński (75' J. Pazoła), Józefiak, Nowak, Pajkert, Paszek, Płoszajczak (85' Kronszmyt), Wojciechowski